Architektura MuratorTechnikaCzas bulwarów. Nowy salon Warszawy [WIDEO]

Czas bulwarów. Nowy salon Warszawy [WIDEO]

Czy wiedzieliście, że w razie powodzi obiekty kubaturowe na warszawskich bulwarach będą unosić się na wodzie? Zespół projektowy, stworzony przez Artchitecture oraz RS Architektura Krajobrazu zaprojektował wyjątkową przestrzeń publiczną, przywracającą ścisłą i czytelną relację pomiędzy miastem a przepływającą przez nie rzeką.

 Bulwary Wiślane, Warszawa fot. © Dejan Gospodarek — stock.adobe.com
Bulwary Wiślane, Warszawa fot. © Dejan Gospodarek — stock.adobe.com
Złota 44. Na wysokości zadania [WIDEO] Jak zaprojektować wieżowiec, gdzie konieczna jest praca nad 6 piętrami równocześnie, a każde z 287 mieszkań na 52 kondygnacjach jest zupełnie inne? Architektom warszawskiego Żagla udało się to za pomocą narzędzi Vectorworks.
ISOVER Floor Matrix – poradnik dla projektantów do pobrania na iPady! ISOVER udostępnił poradnik Floor Matrix, pomocny w projektowaniu rozwiązań izolacyjnych zapewniających odpowiednią ochronę akustyczną. Publikację w postaci bezpłatnej aplikacji na iPady można pobrać ze sklepu App Store.
Masdar Headquarters Pierwszy na świecie budynek o dodatnim bilansie energetycznym, czyli wytwarzającym więcej energii niż jej zużywającym, został zaprojektowany przy wykorzystaniu oprogramowania Autodesk, zgodnie z koncepcją BIM