Architektura MuratorTechnikaWarsztatZ czego budować ściany domu, gdy działka jest obok torów lub lotniska?

Z czego budować ściany domu, gdy działka jest obok torów lub lotniska?

Jeśli dom powstaje niedaleko ruchliwej drogi, linii kolejowej, lotniska czy zakładu przemysłowego, to przy budowie ścian trzeba zwrócić uwagę nie tylko na termoizolację i paroprzepuszczalność. Bardzo istotna jest też dobra izolacyjność akustyczna. Materiałem, który sprosta takim warunkom jest keramzytobeton

Akustyczny bloczek keramzytobetonowy
Akustyczny bloczek keramzytobetonowy. Fot. Weber Leca®
Skuteczny oraz bezpieczny system termoizolacji ścian od wewnątrz – Kingspan Kooltherm K118 Izolacja wewnętrzna Najczęstszym powodem docieplania budynków, są wciąż rosnące wymagania stawiane budynkom pod względem komfortu cieplnego. Jednak w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z budynkami objętymi nadzorem konserwatorskim, sytuacja może okazać się nieco bardziej skomplikowana.
Termomodernizacja. Pianka rezolowa kontra tradycyjne materiały termoizolacyjne Zapewnienie komfortu cieplnego, zarówno w nowych projektach, jak i modernizacjach, staje się coraz trudniejszym zadaniem dla projektantów, ponieważ wymagania energetyczne stawiane budynkom rosną. Tak w nowych konstrukcjach, jak i renowacjach zabytkowych obiektów, skuteczne ocieplanie wnętrz przedstawia szereg wyzwań.
Nanokryształy celulozy - o innowacyjnym materiale ociepleniowym Marek Sobol z BBGK Architekci W ramach projektu badawczego BRIMEE, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, stworzono innowacyjny materiał izolacyjny z surowców wtórnych, który już niedługo będzie mógł być stosowany do ocieplania budynków. O szczegółach projektu pisze Marek Sobol z pracowni BBGK Architekci.    
Schöck Isokorb typu K To element stosowany do łączenia zewnętrznych konstrukcji żelbetowych w budynku. Łącznik termoizolacyjny m.in. przenosi momenty zginające i siły poprzeczne, równocześnie stanowi dodatkowy element nośny oraz ogranicza wpływ drgań. Produkt firmy Schöck został wykorzystany w projekcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego autorstwa Renato Rizziego. Zdjęcie: Dawid Linkowski