Timanti

Fotel charakteryzuje geometryczne siedzisko i oparcie inspirowane szlifem diamentów. Mebel tapicerowany jest tkaniną z wełny naturalnej lub skórą, które występują w bogatej palecie kolorystycznej. W zależności od potrzeb można dowolnie zestawiać barwy wykończenia. Możliwy jest także wybór podstawy fotela.

Timanti
ProducentVANK
Tagi:
Nowoczesne wzornictwo na targach Warsaw Home Expo 2017 Już na początku października w ramach targów Warsaw Expo 2017 firma Profim zaprezentuje aż 4 nowe kolekcje. Po raz pierwszy będzie można również zobaczyć efekty dotychczasowej współpracy z marką Vzór, która reaktywuje i wprowadza na rynek ikony polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku.
Chic Kolekcja mebli przeznaczonych do kawiarni, przestrzeni restauracyjnych, poczekalni lub lobby hotelowych. W skład serii wchodzą krzesła: na cienkim metalowym stelażu, na drewnianych nogach lub aluminiowej czteroramiennej bazie. Charakterystyczną cechą foteli zaś jest niższa niż w standardowych meblach wypoczynkowych wysokość siedziska. Produkt ten dostępny jest w wersji na stopkach i na bazie obrotowej wyposażonej w funkcję pamięci powrotu.
Lotos To krzesło zaprojektowane w 1980 roku i zgłoszone w tym samym roku do konkursu na najlepszy mebel targów w Bazylei. Krzesło zdobyło pierwszą nagrodę, ale nie zostało wdrożone do produkcji. Dawny wzór ma szansę na drugie życie dzięki marce Politura. Nowa wersja krzesła wykonana jest w 100% z certyfikowanego drewna bukowego i uszlachetniona olejem lub lakierem.
Standard Projektantka India Mahdavi w muzeum VitraHous stworzyła aranżację z wykorzystaniem ikonicznych produktów marki. Inspiracją była premiera filmu Alicja po drugiej stronie lustra, a zbudowana ekspozycja promowała meble sprawdzające się we wnętrzach muzealnych. Wśród nich m.in. krzesła Standard (na zdjęciu), sofy Freeform i Mariposa.
Dobry dizajn na stałe we Wrocławiu Już wkrótce znane projekty polskich i zagranicznych dizajnerów na stałe zawitają do Wrocławia. Otwarciu ekspozycji w Galerii Wnętrza towarzyszyć będzie spotkanie z Dorotą Koziarą, Mają Ganszyniec i Krystianem Kowalskim.
Sofy LCD Kolekcja przeznaczona jest do wyposażenia obiektów przestrzeni publicznej oraz mieszkań. Meble charakteryzują się smukłą, nowczesną sylwetką. Z myślą o przestrzeniach takich jak lobby uzupłeniono kolekcję o mniejsze gabarytowo sofy 2- i 3-osobowe bez mechanizmu rozkładania.