Architektura MuratorWydarzenia13 pomysłów na nową łódzką kamienicę

13 pomysłów na nową łódzką kamienicę

Rozstrzygnięto konkurs na projekt współczesnej łódzkiej kamienicy. Nagrodzono i wyróżniono 13 projektów, które w twórczy sposób odnoszą się do historycznej architektury śródmieścia.

13 pomysłów na nową łódzką kamienicę
I nagroda ex aequo, projekt: Łukasz Wawrzyniak
Tagi:
Biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi Budynek stanowi pierwszy element przyszłej siatki ulic i placów Nowego Centrum Łodzi. Tworząc fragment wielkomiejskiej pierzei alei poznańskich, architektom udało się osłabić wrażenie pustki wokół nowo powstałego dworca fabrycznego – pisze Jerzy S. Majewski.
Centrum biurowe Fabryczna w Łodzi Na terenie Nowego Centrum Łodzi do 2020 roku stanąć ma zespół biurowo-usługowy projektu MVRDV.
Poznajcie tematy paneli dyskusyjnych! Prezentujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych oraz biogramy panelistów czwartej edycji konfrontacji Młodzi do Łodzi!
Dlaczego warto wziąć udział w konfrontacjach - opowiada Robert Konieczny Został tylko tydzień na przesłanie zgłoszenia do udziału w konfrontacjach Młodzi do Łodzi 2018. O tym dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu opowiada architekt Robert Konieczny, uczestnik pierwszej edycji konfrontacji
EXPO jednak w Łodzi! Łódź nie zorganizuje tzw. małego EXPO w 2022 roku. Będzie za to gospodarzem równie prestiżowej wystawy Horticultural Expo 2024.
Nowe centrum Łodzi. Tak ma wyglądać Rynek Kobro Zaprojektowany przez konsorcjum BZB Projekt i Sud Architectes układ urbanistyczny połączy tereny EC1 z dworcem Łódź Fabryczna. Nowy miejski plac ma stać się sercem dynamicznie rozwijającej się części miasta.