Architektura MuratorWydarzenia8 filmów o architekturze w ramach VII Weekendu Architektury w Gdyni

8 filmów o architekturze w ramach VII Weekendu Architektury w Gdyni

W ramach tegorocznej edycji Weekendu Architektury w Gdyni zaplanowano aż 8 projekcji filmowych. W programie znalazły się obrazy poświęcone słynnym architektom, przestrzeni miejskiej i historii głośnych architektonicznych realizacji XX wieku.

8 filmów o architekturze w ramach VII Weekendu Architektury w Gdyni
Kadr z filmu "Uzdrowisko. Architektura Zawodzia"
MIASTOmovie 4 - festiwal filmowy we Wrocławiu Już 20 kwietnia ruszy czwarta edycja festiwalu filmów o tematyce miejskiej. Przez pięć dni we Wrocławiu odbędzie się szereg projekcji filmowych oraz debat z udziałem reżyserów i architektów, wokół różnych wymiarów miejskiej tożsamości.
Nabór filmów o architekturze na trzecią edycję BETON Film Festival Fundacja BETON zaprasza filmowców, producentów i dystrybutorów do wysłania propozycji filmów na trzecią edycję BETON Film Festival. Filmy można zgłaszać w terminie od 13 lutego do 3 kwietnia.
Ikony architektury w cyklu filmów "Świątynie kultury" Poczynając od 6 września Sundance Channel wyemituje 6-odcinkowy serial dokumentalny "Świątynie kultury". Każda 30-minutowa część została nakręcona przez innego twórcę i przedstawia osobiste spojrzenie na wybrane ikony światowej architektury.
MIASTOmovie:wro – filmowe miasta z odzysku Trzecia edycja festiwalu, organizowanego przez Wrocławską Fundację Filmową, przebiegła pod hasłem Miasta z odzysku. W programie znalazło się 9 filmów, a towarzyszyły im spotkania z twórcami, wykłady oraz dyskusje – relacja Aleksandry Czupkiewicz.
Beton Film Festiwal – nowa rola architektury Tegoroczna edycja warszawskiego festiwalu stanowi dowód na to, że jego organizatorzy mają zupełnie inne ambicje niż prezentowanie historii głośnych projektów albo sylwetek znanych architektów. Zaproponowali spójny i bezkompromisowy program, w którym relacja dwóch sztuk została ujęta szeroko i który zaprzecza stereotypowemu wyobrażeniu o roli architektury w filmie jako scenerii czy tła wydarzeń pisze Agnieszka Skolimowska.
Beton Film Festival 2015 W dniach 9-12 kwietnia w kinie Luna odbędzie się druga edycja festiwalu filmów o architekturze Beton Film Festival. Tematem tegorocznej edycji jest Inna Przestrzeń – alternatywne wymiary architektury. W programie m.in. 30 seansów filmowych, w tym retrospektywa austriackiego artysty wizualnego Dariusza Kowalskiego oraz dyskusje i targi książek architektonicznych. Organizatorem wydarzeń jest Funacja BETON.