Architektura MuratorWydarzeniaArchitektoniczny Mister Opolszczyzny

Architektoniczny Mister Opolszczyzny

Znamy wyniki konkursu na Mistera Architektury Województwa Opolskiego 2014-2016. Tytuł przyznano Centrum Biznesu zrealizowanemu według projektu wrocławskiej pracowni Port.

Centrum Biznesu w Opolu
Centrum Biznesu w Opolu. Fot. Stanisław Zajączkowski, dzięki uprzejmości pracowni Port
Tagi:
Meble miejskie w Opolu Młodzi architekci Miłosz Korczak i Tomasz Kierończyk zwyciężyli w konkursie na projekt nowych mebli miejskich w centrum Opola.
Światowy Dzień Architektury w Nysie Wystawa prezentująca dokonania opolskich architektów, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dyskusje na temat społecznej roli architekta to tylko niektóre z atrakcji Światowego Dnia Architektury w Nysie.
Biuro na wodzie w Opolu. Wyniki konkursu Bargework Rozstrzygnięto konkurs Bargework – Opole na projekt biura na wodzie. Za najlepszą spośród niemal stu nadesłanych prac uznano koncepcję Marii Chorny i Oleksandra Kostevych. Prostopadłościenną bryłę z przystanią wyróżnia elewacja, która może pełnić funkcje ekranu dla multimedialnych projekcji.
Opole okiem architekta Architektoniczne ABC Opola to osobisty przewodnik - historia miasta opowiedziana przez architekta Andrzeja Hamadę i zilustrowana jego rysunkami.
Dom z bali na Opolszczyźnie Autorzy budynku w charakterystyczny dla siebie sposób zaproponowali nowatorskie nawiązanie do kontekstu. To wariacja na temat tradycyjnej architektury opolskiej, wykonana przewrotnie z drewnianych, „zakopiańskich” bali – pisze Tomasz Głowacki.
Centrum Usług Publicznych w Opolu W Opolu powstanie zespół budynków administracyjnych według konkursowego projektu biura Heinle, Wischer und Partner Architekci.