Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura po godzinach: nocleg w Paryżu za darmo?

Architektura po godzinach: nocleg w Paryżu za darmo?

Hotel w kształcie chmury wędruje po świecie. Na jedną noc każdy może zatrzymać się w nim za darmo – czy to dobry pomysł na nocleg w Paryżu albo malowniczych zakątkach Francji?

Cloud Hotel. Fot. www.bruitdufrigo.com
Cloud Hotel. Fot. www.bruitdufrigo.com
Jak powstawało Muzeum Historii Żydów Polskich Wraz z budynkiem Muzeum Historii Żydów Polskich zyskaliśmy poetycki i pełen dramaturgii symbol, ikonę architektury już nie o lokalnym, ale o europejskim zasięgu.
Makieta w XX wieku Niemiecki krytyk Oliver Elser o XX-wiecznych trendach i tendencjach w modelowaniu
Garaż ze spiralnymi rampami Wielopoziomowy garaż przy ulicy Woronicza w Warszawie z 1958 roku to pierwsza tak nowoczesna realizacja zaplecza motoryzacji w Polsce.
Obserwatorium na Śnieżce O unikalności obserwatorium decydują awangardowa forma, kojarząca się z UFO, i wyjątkowa, bardzo komplikująca realizację, lokalizacja - na szczycie Śnieżki, 1602 metry n.p.m.
Galeriowiec z mezonetami Wrocławski blok to pierwszy w Polsce galeriowiec z dwupoziomowymi mieszkaniami. Doświetlone z obu stron lokale przypominają domy jednorodzinne.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. FAAB Architektura Białobrzeski | Figurski Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu to najnowsza realizacja pracowni architektonicznej FAAB Architektura Białobrzeski | Figurski. Zastosowane na elewacji ceramiczne płyty w kolorze intensywnej czerwieni informują o funkcjach pełnionych przez budynek, a jednocześnie nawiązują do tradycji architektury Śląska