BioTallinn 2017

Tegoroczne Tallinn Architecture Biennale zaplanowano pod hasłem bioTallinn, a jego kuratorką jest architektka, ekolożka i współzałożycielka londyńskiego ecoLogicStudio - Claudia Pasquero.

BioTallinn 2017
Mikroskopowy widok alg z Paljassaare, wystawa Anthropocene Island, fot. dzięki uprzejmości Estonian Academy of Arts, bio-computational seminar/serwis prasowy
Wydrukuj sobie miasto! Innowacja po holendersku Projekt Wydrukuj sobie miasto! to pomysł młodego rotterdamskiego studia badawczo-projektowego ΤHE NEW RAW - Foteini Setaki, Panos Sakkas. Architekci proszą mieszkańców o zbiórkę plastikowych odpadów, które następnie przetwarzają z pomocą druku 3D w miejskie meble.
Gdynia najbardziej ekologicznym miastem Polski Gdynia to stolica polskiego modernizmu, ale też - jak się okazuje - miasto o wysokim ekologicznym standardzie. W rozstrzygniętym 8 listopada konkursie ECO-MIASTO 2017 zwyciężyła w aż trzech kategoriach.
INNOWACYJNE ECO-MIASTO. Konferencja Jak rozwijać miasta, nie zwiększając presji na środowisko, a równocześnie podnosić jakość życia mieszkańców? Na takie pytanie odpowiedzą eksperci biorący udział w listopadowej konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie.
Świat po termomodernizacji Czy styropian jest nieśmiertelny? – pyta Stach Szumski, prezentując w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ponurą symulację przyszłości – pracę będącą "archeologiczną" odkrywką ściany ocieplonego bloku.
ECO-MIASTO 2017 Rozpoczyna się piąta edycja programu ECO-MIASTO popularyzującego ideę zrównoważonego rozwoju w polskich miastach. Na inicjatywę składają się konkurs dla miast, projekt edukacyjny dla szkół oraz – od tego roku – ogólnopolska konferencja, która odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2017 roku.
Rozmowa z Marcinem Kościuchem, współautorem siedziby „Wiadomości Wrzesińskich" Dla nas ekologia to też elastyczność, dostosowywanie architektury do tempa zmian – o ekologicznych aspektach tanich rozwiązań i materiałów oraz tworzeniu przestrzeni stymulujących kreatywność z Marcinem Kościuchem rozmawia Maja Mozga-Górecka.