BioTallinn 2017

Tegoroczne Tallinn Architecture Biennale zaplanowano pod hasłem bioTallinn, a jego kuratorką jest architektka, ekolożka i współzałożycielka londyńskiego ecoLogicStudio - Claudia Pasquero.

BioTallinn 2017
Mikroskopowy widok alg z Paljassaare, wystawa Anthropocene Island, fot. dzięki uprzejmości Estonian Academy of Arts, bio-computational seminar/serwis prasowy
Najbardziej ekologiczne polskie miasta 2018 Podwójnym laureatem szóstej edycji konkursu ECO-MIASTO 2018 jest Lublin. W sumie przyznano 10 tytułów laureata i 13 wyróżnień.
ECO-MIASTO 2018 Program ECO-MIASTO to jeden z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. W tym roku mogą one zgłaszać do konkursu swoje osiągnięcia w nowej kategorii – gospodarka o obiegu zamkniętym. Po raz pierwszy w formularzach konkursowych znalazło się też pytanie o projekty realizowane w ramach budżetów obywatelskich.
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Lepsze jutro ogródków działkowych? Jaka przyszłość czeka ogródki działkowe? Z jednej strony w związku z modą na ekologiczny styl życia i miejskie uprawy stają się znów popularne, z drugiej podupadają i często sprzedawane są pod nowe deweloperskie inwestycje. Przeszłości i przyszłości terenów działkowych przyglądają się twórcy wrocławskiej wystawy Lepsze jutro. Rzecz o ogródkach działkowych.
Drewno na dużych wysokościach. Wystawa [WIDEO] Timber Rising to wystawa o pnących się wysoko w górę drewnianych budynkach - jednym z ciekawszych architektonicznych zjawisk, który możemy ostatnio zaobserwować w zachodnioeuropejskich metropoliach.
Antysmogowa wieża w Krakowie Już niebawem w krakowskim parku Jordana stanie Smog Free Tower – największy oczyszczacz powietrza na świecie, a 16 lutego zaplanowano spotkanie z projektantem instalacji – holenderskim artystą i architektem Daanem Roosegaarde.