Architektura MuratorWydarzeniaBronislav Fuchs - czeski modernista we Wrocławiu

Bronislav Fuchs - czeski modernista we Wrocławiu

W Muzeum Architektury we Wrocławiu trwa wystawa Bronislava Fuchsa, jednego z najbardziej znanych czeskich architektów XX wieku. Pośród trzynastu zaprezentowanych na ekspozycji obiektów znalazły się takie budynki jak hotel Avion i Pawilon Miasta Brna.

Bronislav Fuchs - czeski modernista we Wrocławiu
Akademik im. Masaryka w Brnie
Ciałowicz. Projektant z Wrocławia To nieprawda, że w PRL-owskich sklepach nic nie było. Był Ciałowicz. Muzeum Architektury we Wrocławiu otwiera wystawę poświęconą znanemu wrocławskiemu projektantowi plakatów, neonów i wnętrz.
Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak Jadwiga Grabowska-Hawrylak realizowała wizje wychodzące daleko poza utarte schematy. 17 czerwca Muzeum Architektury we Wrocławiu otwiera największą dotychczas wystawę autorki takich realizacji jak osiedle przy placu Grunwaldzkim czy śródmiejski mezonetowiec.
Uczyć się od Werkbundu – rozmowa z Jadwigą Urbanik Ograniczenie powierzchni wciąż wydaje się najprostszym sposobem na budowę tanich mieszkań. My chcemy zwrócić uwagę na eksperymentalne rozwiązania sprzed 80 lat – rozmowa z Jadwigą Urbanik, kuratorką wystawy poświęconej wzorcowym osiedlom Wekbundu.
Osiedla Werkbundu 1927 - 1932 Choć jest ich zaledwie sześć, zmieniły sposób myślenia o architekturze mieszkaniowej XX wieku. Na wystawie we wrocławskim Muzeum Architektury zobaczymy wszystkie eksperymentalne osiedla Werkbundu w jednym miejscu.
Nagroda dla Muzeum Architektury Nowy system identyfikacji wrocławskiej instytucji, zaprojektowany przez grafika Mariana Misiaka oraz architekta Piotra Zybury i pracowni Arch_it, znalazło się w gronie laureatów II Przeglądu Muzeum Widzialne 2015 organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Europan – laboratorium architektury Europan to międzynarodowy konkurs, którego celem jest angażowanie młodych architektów w poszukiwanie awangardowych rozwiązań i idei. Od 28 stycznia we wrocławskim Muzeum Architektury będzie można zobaczyć wszystkie prace nagrodzone w Polsce i wybrane koncepcje europejskie.