Architektura MuratorWydarzeniaDolnośląski Festiwal Architektury – woda w mieście

Dolnośląski Festiwal Architektury – woda w mieście

Jaką rolę odgrywa woda we współczesnym mieście? I czy władze Wrocławia mają świadomość i plany, jak różnicować charakter przepływających przez to miasto rzek? – m.in. nad tymi zagadnieniami zastanawiali się organizatorzy piątej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury (DoFA), który odbył się na początku października 2015 roku – relacja Aleksandry Czupkiewicz.

Mikroinstalacja
Mikroinstalacja z cyklu Arch-box w pobliżu mostu Piaskowego we Wrocławiu projektu NOstudio - Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski. Fot. Archiwym NOstudio
Tagi:
Dolnośląski Festiwal Architektury – przegląd najciekawszych wydarzeń Już 20 października rusza 7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, tym razem pod hasłem „Miasto w zieleni”. Po raz pierwszy w kilkuletniej historii DoFA zaprezentuje tak szerokie spektrum środków, za pomocą których mieszkańcy mogą wpływać na kształtowanie własnego otoczenia.
Warsztaty projektowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury Do 11 października trwa nabór na interdyscyplinarne warsztaty projektowe w ramach 7. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA, który w tym roku odbędzie się pod hasłem Miasto w zieleni. Warsztatom towarzyszyć będą wykłady międzynarodowych specjalistów z dziedziny kształtowania krajobrazu i placemakingu.
Konkursy architektoniczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014 Celem konkursów architektonicznych organizowanych przez wrocławski SARP jest promowanie dokonań młodych architektów, dobrych rozwiązań z zakresu przestrzeni publicznej oraz architektury wnętrz i dizajnu. Konkursy odbywają się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014