Architektura MuratorWydarzeniaEuropejskie Muzeum Hanzy z prestiżową nagrodą

Europejskie Muzeum Hanzy z prestiżową nagrodą

Europejskie Muzeum Hanzy w Lubece zrealizowane według projektu Studio Andreas Heller Architects & Designers, otrzymało DAM Preis 2017 - doroczną nagrodę przyznawaną przez Niemieckie Muzeum Architektury we Frankfurcie.

Europejskie Muzeum Hanzy w Lubece
Fot. Werner Huthmacher
Tagi:
Filharmonia w Hamburgu Konstrukcja budynku została wzniesiona na murach powstałego w połowie lat 60. i funkcjonującego do lat 90. ceglanego spichlerza, w którym przechowywano herbatę, kakao i tytoń. Oparto ją na ponad 1700 palach, z czego wykorzystano 1100 istniejących. W celu silniejszego powiązania wnętrza obiektu z otoczeniem, projektanci położyli szczególny nacisk na rozrzeźbienie elewacji, zarówno jako całości, jak i w rozwiązaniach szczegółowych. Szklaną fasadę o powierzchni 16 000 m2 wykonano z 1100 zestawów szklanych, w większości przypadków o niepowtarzalnej geometrii. Wybrane moduły są wybrzuszone lub wgłębione.
Siedziba Państwowej Szkoły Straży Pożarnej w Würzburgu Siedziba szkoły służby pożarniczej w Würzburgu umożliwia odgrywanie realistycznych scenariuszy akcji ratunkowych. Budynek powstał według projektu gmp von Gerkan, Marg i Partnerzy.
Filharmonia nad Łabą – wkrótce otwarcie! [ZDJĘCIA] Po niemal 10 latach budowy zakończono realizację Filharmonii nad Łabą w Hamburgu. Jeden z najsłynniejszych budynków współczesnych Niemiec powstał według projektu szwajcarskiego biura Herzog & de Meuron. Uroczyste otwarcie odbędzie się 11 i 12 stycznia 2017 roku.
Muzeum Braci Grimm w Kassel Formę budynku zdeterminowało jego położenie na tarasowo ukształtowanym wzniesieniu. Wspinaczka po zboczach dawnej winnicy kończy się na dachu muzeum, skąd rozciągają się widoki na panoramę miasta. Projekt powstał w pracowni Kadawittfeldarchitektur.
Bauhaus i nowoczesna architektura: rekonstrukcja domów Waltera Gropiusa i László Moholy-Nagy'a w Dessau Zakończyła się konserwacja i rekonstrukcja jednego z najbardziej reprezentatywnych założeń nowoczesnej architektury. Zaprojektowane przez Waltera Gropiusa domy profesorów Bauhausu w Dessau zostały odbudowane zgodnie z koncepcją "nieostrej rekonstrukcji", zaproponowaną przez berlińską pracownię architektoniczną Bruno Fioretti Marquez Architekten
Eksperymentalne centrum Klimahaus Bremerhaven 8° Ost Projekt architektoniczny oparto na kształcie elipsy. Architektura w zależności od perspektywy obserwatora przypomina kadłub statku, chmurę lub kroplę wody. Wewnątrz można zapoznać się ze stanem globalnych procesów klimatycznych zachodzących w świecie.