Architektura MuratorWydarzeniaIII edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Dom dla seniora i miasto dla wszystkich

III edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Dom dla seniora i miasto dla wszystkich

Podczas III edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych profesjonaliści z Polski i Niemiec poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie w jaki sposób dostosować współczesną architekturę, urbanistykę i architekturę krajobrazu do wymagań osób starszych. Wobec zmieniającej się struktury demograficznej i stylu życia to zagadnienia, których znaczenie będzie rosnąć w przyszłości

WRA 8: Warszawskie Rozmowy Architektoniczne o konkursach i planowaniu Już 13 października odbędzie się 8 edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Gościem specjalnym będzie Markus Pfisterer, partner w znanej niemieckiej pracowni gmp – Architekten von Gerkan, Marg und Partner.
Warszawskie Rozmowy o rewitalizacji Konfrontacja niemieckich i polskich doświadczeń w dziedzinie rewitalizacji była tematem siódmej edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych. W trakcie spotkania zastanawiano się m.in., czy odnowa miast musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi oraz jak prowadzić projekty partycypacyjne, by w dyskusję o przyszłości angażowały się nie tylko organizacje pozarządowe, ale również mieszkańcy.
Revital Total. Konferencja Pażdziernikowa polsko-niemiecka konferencja z cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne poświęcona będzie przeprowadzanej w przestrzeni publicznej rewitalizacji.
Zielone Miasto. Konferencja Tematem szóstej edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych jest Zielone Miasto – Miasto jako ogród.
Współczesne miasta ogrody – doświadczenia niemieckich architektów Konferencja poświęcona otwartym terenom miejskim, wycieczki rowerowe, warsztaty oraz Festiwal Ogrodów to tylko niektóre z wydarzeń odbywających się w ramach polsko-niemieckiego projektu Zielone Miasto.
Innowacyjne mieszkanie. Warszawskie Rozmowy Architektoniczne 16 listopada odbędzie się piąta edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Tym razem tematem prelekcji i dyskusji będą innowacyjne mieszkania omawiane na przykładzie dwóch modelowych inwestycji - IBA w Hamburgu i Nowych Żernik we Wrocławiu. Zgłoszenia tylko do 10 listopada!