Architektura MuratorWydarzeniaJak przeprogramować Łódź?

Jak przeprogramować Łódź?

W socjologii termin glokalność cieszy się od pewnego czasu dużą popularnością. O tym, że może być wykorzystywany w badaniach nad miastem, przekonuje amerykański urbanista Scott Burnham. Wspólnie z mieszkańcami wybranych ośrodków szuka odpowiedzi na lokalne problemy, które po modyfikacji mogą być później stosowane na całym świecie.

Przeprogramowywanie Łodzi
Billbord produkujący wodę pitną w Limie. Miasto leży w strefie wpływów pustyni Atacama, jednego z najbardziej suchych miejsc na Ziemi. W rejonie tym panuje jednak duża wilgotność, która sięga aż 90%. Wykorzystując ten fakt, na Uniwersytecie Inżynierii i Technologii w Limie (UTEC) opracowano sposób pozyskiwania wody z powietrza. Specjalne skraplacze umieszczono wewnątrz billbordu, który poza swą tradycyjną funkcją w okresie od grudnia do marca jest w stanie wyprodukować 9450 litrów czystej wody;  fot. UTEC/MAYO DRAFTFCB
OD.NOWA w Łodzi Hasło tegorocznej 11. edycji Łódź Design Festival brzmi OD.NOWA. Wystawy, wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty będą skoncentrowane wokół tematyki współczesnego wzornictwa w kontekście projektowania na nowo.
make me! 2017 – dziesiąta edycja konkursu dla młodych projektantów Tylko do 2 lipca trwa nabór projektów do tegorocznej edycji konkursu make me! Pula nagród wynosi 30 000 złotych.
Architektura humanitarna na festiwalu Łódź Design Swoją buntowniczą siłę architektura humanitarna czerpie z innowacyjnych rozwiązań, jak idea półdomu na osiedlu inta Monroy w chilijskim Iquique czy kolejka górska, która dzięki grupie Urban Think Tank połączyła slumsy z centrum Caracas. Przegląd najnowszych realizacji w tej dziedzinie można zobaczyć na wystawie współorganizowanej przez magazyn "Architektura-murator" w ramach festiwalu Łódź Design 2016.
Dizajn, architektura i tożsamość. Łódź Design Festival Temat dziesiątej edycji Łódź Design Festival brzmi Tożsamość. Zastanowimy się, jak poprzez dizajn manifestuje się tożsamość twórców i odbiorców. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc, w których żyjemy – zapowiadają organizatorzy.
Work in Progress. Wystawa w ramach Łódź Design Festival Już dziś rusza kolejna edycja Łódź Design Festival. Jednym z wydarzeń festiwalowych jest wystawa Work in Progress ukazująca portret pokolenia trzydziestolatków stworzony na podstawie wnętrz, w których mieszkają i przedmiotów, które lubią.
Brave New World, czyli 8. edycja Łódź Design Festival Ósma edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem Brave New World. Projektanci zmierzą się z problemem odważnego projektowania, w kontekście zmiany życia na lepsze i tworzenia idei Nowego Lepszego Świata. Międzynarodowy festiwal designu w Łodzi rozpocznie się 9 października 2014 r.