Architektura MuratorWydarzeniaJak założyć ogród społeczny – bezpłatny przewodnik

Jak założyć ogród społeczny – bezpłatny przewodnik

Organizacja Green Cross Poland wydała bezpłatną publikację wyjaśniającą tajniki miejskiego ogrodnictwa i możliwości prawne zakładania w Polsce ogrodów społecznych. Kompendium można pobrać na naszej stronie.

Jak założyć ogród społeczny – bezpłatny przewodnik
Ogród Centrum Reduta na Dolnym Mieście w Gdańsku, założony we wrześniu 2015 roku w ramach ogólnopolskiej kampanii Nasz ogród społeczny przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej Centrum Reduta – Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko; fot. Łukasz Unterschuetz, dzięki uprzejmości Green Cross Poland
Miejskie ogrodnictwo - od czego zacząć? Miejskie ogrodnictwo, choć w Polsce rozwija się dopiero od kilku lat, niesie ze sobą ogromny społeczny i ekologiczny potencjał. Wiosna to początek działań w ogrodach społecznościowych oraz na najmniejszych miejskich działkach - prywatnych balkonach, gdzie nierzadko swój początek biorą inicjatywy na większą skalę.
Miasto – ogród? Urban gardening i dizajn w przestrzeni publicznej na konferencji w Zamku Cieszyn Zamek Cieszyn zaprasza na konferencję Dizajn w przestrzeni publicznej. Urban gardening. Co łączy wizję miasta-ogrodu ze współczesnym miejskim ogrodnictwem?