Architektura MuratorWydarzeniaKładka Łazienkowska – nowa przeprawa przez Wisłę już otwarta!

Kładka Łazienkowska – nowa przeprawa przez Wisłę już otwarta!

W Warszawie otwarto Kładkę Łazienkowską – nową trasę pieszo-rowerową łączącą centrum miasta z Saską Kępą.

Kładka Łazienkowska – nowa przeprawa przez Wisłę już otwarta!
Kładka Łazienkowska – nowa pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę
Siedziba TVP w Warszawie Architektura budynku TVP jest jednocześnie rozrywkowa (tańcząca wieża z przodu, łukowy mostek z tyłu), publicystyczna (dialog z architekturą Gehry’ego poprzez przaśne naśladownictwo) i fabularna (opowieść o tym, jak z pozornie jednorodnej, walcowatej bryły wypryskuje bogactwo przeróżnych kształtów, atakujących podchodzących ludzi).
Rewitalizacja i przebudowa zabytkowych kamienic przy ulicy Foksal w Warszawie W centrum Warszawy, przy ulicy Foksal 13 i 15, firma Ghelamco prowadzi rewitalizację dwóch XIX-wiecznych kamienic. Projekt opracowany przez pracownie ProArt i SUD Architectes zakłada odtworzenie pierwotnego wyglądu elewacji i pieczołowitą renowację wszystkich zabytkowych elementów. W budynkach znajdzie się 55 luksusowych apartamentów. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na połowę 2019 roku.
Muzeum dla wszystkich, choć nie dla każdego – o Muzeum Warszawy Czesława Frejlich Autorzy wystawy (Agnieszka Łańko i PL Studio Patryk Żurawski) nie zaproponowali dioram, multimediów czy interaktywności. Postawili na prostotę przekazu, na skromność i solidność konstrukcji ekspozycyjnych, a nawet na pewną konwencjonalność. Uznali, że najważniejsze są obiekty i ich dobra relacja ze zwiedzającymi. Przewidzieli wiele miejsc do siedzenia, zachęcając widza do niespieszności. Taka aranżacja szybko się nie znudzi, nie zestarzeje, a multimedia nie będą popsute miesiącami – pisze Czesława Frejlich.
Dni otwarte w Domu Kereta W czasie dwóch lipcowych weekendów będzie można zwiedzić najwęższy dom świata - eksperymentalny budynek zrealizowany w Warszawie według projektu architekta Jakuba Szczęsnego i grupy projektowej Centrala.
Plac Centralny - konkurs na nową przestrzeń publiczną Warszawy Miasto ogłosiło międzynarodowy konkurs na koncepcję funkcjonalno-przestrzenną placu Centralnego – nowej przestrzeni publicznej w sercu stolicy. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 4 sierpnia 2017 roku.
Jedenaście kamienic – o Muzeum Warszawy Jerzy S. Majewski Zmiany dokonane od 2012 roku sprawiły, że dziś jest to praktycznie nowe muzeum, o ekspozycji wprawdzie pozbawionej multimediów, jednak nowoczesnej, wykorzystującej coraz bardziej popularną w muzealnictwie ideę gabinetów. Choć zwiedzający nadal krążą po labiryncie sal, wystawa nie oferuje już linearnej opowieści od średniowiecza po współczesność, lecz kreśli historię miasta poprzez przedmioty zgromadzone w osobnych pokojach tematycznych – pisze Jerzy S. Majewski.