Architektura MuratorWydarzeniaKładka Łazienkowska – nowa przeprawa przez Wisłę już otwarta!

Kładka Łazienkowska – nowa przeprawa przez Wisłę już otwarta!

W Warszawie otwarto Kładkę Łazienkowską – nową trasę pieszo-rowerową łączącą centrum miasta z Saską Kępą.

Kładka Łazienkowska – nowa przeprawa przez Wisłę już otwarta!
Kładka Łazienkowska – nowa pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę
Centrum Technologii Trumpf Polska w Warszawie. Akustyka wnętrz - indywidualne rozwiązania Siedziba firmy Trumpf Polska w Warszawie jest przykładem architektury, w której, mimo bardzo prostej formy, zadbano o szlachetność wyrazu i komfort pracowników.
Muzeum Polskiej Wódki Koneser w Warszawie Architekci starali się zachować jak najwięcej historycznych elementów dawnego budynku rektyfikacji – w muzeum wyeksponowano oryginalną ceglaną ścianę z kotłami, kadzie czy stągiewkę – o adaptacji na funkcje muzealne jednego z zabytkowych budynków na terenie XIX-wiecznej fabryki wódek na warszawskiej Pradze pisze Mirosław Nizio.
Modernizacja dwóch kamienic w Warszawie Projekt adaptacji dwóch XIX-wiecznych kamienic przy ul. Foksal na luksusowy apartamentowiec przygotowały pracownie ProArt i SUD Architectes.
Zespół oświatowy w Ursusie Rozpoczęła się realizacja największej od lat inwestycji oświatowej w warszawskim Ursusie. Projekt budynku opracowało biuro Piotr Bujnowski – Architekt.
Budynki WTW i The Tides w Warszawie Zespół mieszczący nową siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego i biurowiec The Tides to obok Centrum Nauki Kopernik jedyne stołeczne budynki wzniesione przy samym brzegu Wisły. Od lustra wody dzieli je zaledwie 30 metrów – pisze Jerzy S. Majewski.
Nowy pieszo-rowerowy most przez Wisłę w Warszawie – znamy wyniki konkursu Ratusz ogłosił wyniki konkursu architektonicznego na nową przeprawę pieszo-rowerową przez Wisłę. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. z Warszawy. Most o długości 400 i szerokości 6 metrów powstanie na wysokości ulic Karowej i Okrzei.