Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja "Nowe oblicze BIM"

Konferencja "Nowe oblicze BIM"

Celem konferencji jest popularyzacja technologii modelowania informacji o budynkach. Wśród prelegentów znajdą się polscy i zagraniczni specjaliści BIM.

Konferencja "Nowe oblicze BIM"
O konstrukcji ICE Kraków – Jerzy Gundelach i Włodzimierz Jędrychowski W przypadku tego projektu istotna była możliwość modelowania wielu niekonwencjonalnych, skomplikowanych geometrycznie rozwiązań konstrukcyjnych. W biurze stworzyliśmy dokładny, bogaty w detale, trójwymiarowy model konstrukcyjny całego obiektu, który wraz z upływem czasu został uszczegółowiony tak, by na końcu stać się idealną komputerową wersją gotowego budynku. Praca na modelu odbywała się w trybie multi-user, co znacznie ułatwiało współpracę i pozwalało łatwo skoordynować połączenia pomiędzy licznymi segmentami konstrukcji. W modelach poszczególnych fragmentów załączone były elementy instalacji i technologii scenicznej – piszą konstruktorzy budynku Jerzy Gundelach i Włodzimierz Jędrychowski.
BIM Panel Polska – weź udział On-Line! 24 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się dyskusja panelowa na temat "BIM - Wyzwania i perspektywy polskiej branży budowlanej". Dzięki transmisji on-line, dyskusja będzie dostępna dla zainteresowanych na terenie całego kraju.
Współczesna architektura i projektowanie przyszłości. BIM Konferencja poświęcona projektowaniu w technologii BIM (Building Information Modeling) i zastosowaniu tej techniki we współczesnej i przyszłej architekturze odbędzie się w kwietniu w podwarszawskim Serocku.
Malta House. Biurowiec w Poznaniu Zaprojektowany przez pracownię Pentagram Architekci budynek biurowy w Poznaniu realizowany jest zgodnie z koncepcją BIM
Nowoczesne metody projektowania z wykorzystaniem BIM - Building Information Modelling. Prezentacja na Politechnice Warszawskiej Studenckie Koło Naukowe Wentylacji i Klimatyzacji na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Buro Happold zapraszają na spotkanie poświęcone prezentacji technologii BIM
Autodesk 2011: nowe narzędzia do tworzenia projektów architektonicznych Ulepszone oprogramowanie wspiera koncepcję modelowania informacji o budynku (BIM) oraz współpracę międzybranżową przy tworzeniu oraz modernizacji projektów architektonicznych.