Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2017

Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2017

11 października Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła wyniki Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2017. Nagrodzono i wyróżniono aż cztery młode polskie architektki, które w praktyczny i innowacyjny sposób odniosły się m.in. do tematów polskiego plażowania oraz zrównoważonego rozwoju.

Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2017
Stypendium PRAKTYKA - nagrodzony projekt Eweliny Wiciak i Barbary Romańskiej
Joanna Muszyńska i Mateusz Waszak o projekcie ruchomego falochronu [FILM] Wykład Joanny Muszyńskiej i Mateusza Waszaka na temat projektu ruchomego falochronu ich autorstwa. Prezentacja odbyła się w ramach otwartych obrad jury towarzyszących konkursowi Innowacje w Architekturze 2017.
Biblioteka w miejskiej luce. Konkurs Tematem otwartego dla młodych architektów ideowego konkursu jest zaprojektowanie biblioteki w ulicznej luce. Podsumuje go prezentacja projektów i wystawa, które będą częścią 12. Międzynarodowego Spotkania Młodych Architektów w tureckiej Antalyi.
UMWELT - najlepsza młoda pracownia świata 2016 Alejandro Aravena, Smiljan Radic, Mathias Klotz, Cristian Undurraga… A teraz nagroda Début Award 2016 dla najlepszej młodej pracowni świata przyznana architektom z biura UMWELT potwierdza, że „chilijska szkoła architektury” ma się świetnie.
Début Award - 10 najlepszych młodych pracowni świata Znamy listę 10 młodych pracowni architektonicznych wybranych przez jury tegorocznego Triennale Architektury w Lizbonie. Laureat Début Award, który otrzyma nagrodę 5 tys. euro, zostanie wskazany 8 października.
Młoda generacja wątpi i eksperymentuje Celem naszego projektu badawczego jest analiza wpływu światowego kryzysu gospodarczego na młode pokolenie architektów. Recesja miała inne formy oddziaływania w różnych częściach Europy, a sposób radzenia sobie z nią w poszczególnych państwach istotnie wpłynął na strukturę biur architektonicznych. We Włoszech na przykład uderzyła od razu w najsłabszy punkt – większość architektów już borykała się z depresją gospodarczą. Młodzi projektanci – podobnie jak w innych krajach – skierowali się ku eksperymentom, na przykład niektóre pracownie rozszerzyły pole działania, angażując się w projekty kulturalne i wydawnicze – z pomysłodawcami festiwalu New Generations we Florencji, Gianpiero Venturini i Carlo Venegoni, rozmawia Łukasz Wojciechowski.
Nagroda dla młodych architektów W środę 1 lutego 2012 roku ogłoszone zostaną wyniki XIII edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego.