Architektura MuratorWydarzeniaMies van der Rohe Award 2013. Debata Otwieranie nowych horyzontów

Mies van der Rohe Award 2013. Debata Otwieranie nowych horyzontów

Pięć okrągłych stołów, przy każdym zaś moderator, laureat nagrody, zdobywca wyróżnienia, finalista z 2013 roku, krytyk architektury, członek jury z 2013 roku oraz architekt z Barcelony - debatę Otwieranie nowych horyzontów/ Breaking New Ground opisuje Ivan Blasi

Architekt Ivan Blasi, koordynator debaty Otwieranie nowych horyzontów, fot. serwis prasowy Fundacji Miesa van der Rohe
Architekt Ivan Blasi, koordynator debaty Otwieranie nowych horyzontów, fot. serwis prasowy Fundacji Miesa van der Rohe
Architektura i Media – pierwsza ogólnoeuropejska konferencja poświęcona przyszłości mediów architektonicznych „Financial Times”, „The Architectural Review”, „Detail” i „Architektura-murator” to tylko niektóre tytuły, których przedstawiciele będą dyskutować w Barcelonie nad rolą architektury w mediach i przyszłością branżowych magazynów i portali. Ogólnoeuropejskie spotkanie zainicjowała redaktor naczelna „A-m” Ewa P. Porębska.
Willa Wolfa w Gubinie W Niemczech toczy się debata na temat rekonstrukcji pierwszego, nowoczesnego budynku Miesa van der Rohe, jedynej realizacji architekta na terenie obecnej Polski – przytaczamy głosy zwolenników i przeciwników odbudowy obiektu.
Kto się boi kolumn? Wyniki międzynarodowego konkursu architektonicznego Rozstrzygnięto konkurs na projekt tymczasowej rekonstrukcji kolumn, które górowały nad słynnym pawilonem Miesa van der Rohe w Barcelonie w 1929 roku. Pierwszą nagrodę przyznano hiszpańskiemu architektowi, który wyraził jeden z najbardziej palących problemów współczesności, jednocześnie podkreślając tymczasowy charakter instalacji.
Fear of columns Z okazji 30. rocznicy rekonstrukcji pawilonu Miesa van der Rohe w Barcelonie, fundacja jego imienia ogłasza konkurs architektoniczny na projekt tymczasowej rekonstrukcji najbliższego otoczenia oryginalnego pawilonu z 1929 roku.
Polskie akcenty na krótkiej liście Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe Pośród czterdziestu obiektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury znalazły się trzy obiekty z Polski. Ale to nie jedyne polskie akcenty na krótkiej liście ogłoszonej wczoraj przez Fundację im. Miesa van der Rohe.
Mówi Nowoczesność: Mies van der Rohe [FILM] Mies van der Rohe jest ostatnią postacią, której przyglądamy się w cyklu Mówi Nowoczesność. Dzięki archiwalnym nagraniom i wywiadom ze współpracownikami, mamy okazję na nowo poznać i zrozumieć projekty architekta. Osią narracji jest jedna z jego najbardziej znanych realizacji - pawilon barceloński z 1929 roku - pisze Adam Przywara, dyrektor artystyczny Beton Film Festival.