Architektura MuratorWydarzeniaNowe Oblicze BIM 2017: relacja z konferencji

Nowe Oblicze BIM 2017: relacja z konferencji

Druga edycja konferencji Nowe Oblicze BIM zgromadziła ponad 500 uczestników. Prelegenci przedstawili korzyści i wyzwania związane z używaniem BIM na różnych etapach powstawania inwestycji oraz przedstawili szereg projektów, które powstały dzięki wykorzystaniu tej technologii.

amager bakke big
Projekt spalarni śmieci wbudowanej w sztuczny stok zaprojektowanej z wykorzystaniem technologii BIM, zaprezentowany podczas konferencji przez Jesper Boye'a Andersena z duńskiej pracowni BIG
Fot.: BIG Bjarke Ingels Group
Tagi:
Architekt Mark Kubaczka o technologii BIM i nowych narzędziach pracy - rozmowa Z założycielem stołecznej pracowni Artchitecture, znanej z projektu bulwarów wiślanych oraz współpracy przy powstaniu słynnego „Żagla” Daniela Libeskinda, rozmawiamy o wpływie nowych rodzajów oprogramowania na pracę architekta.
Nowe Oblicze BIM. Konferencja Konferencja BIM skierowana jest do wszystkich zainteresowanych zastosowaniem najnowszych technologii informatycznych w przygotowaniu i kierowaniu procesami inwestycyjnymi. Wydarzenie odbędzie się już 7 listopada w Warszawie.
Konferencja "Nowe oblicze BIM" Celem konferencji jest popularyzacja technologii modelowania informacji o budynkach. Wśród prelegentów znajdą się polscy i zagraniczni specjaliści BIM.
O konstrukcji ICE Kraków – Jerzy Gundelach i Włodzimierz Jędrychowski W przypadku tego projektu istotna była możliwość modelowania wielu niekonwencjonalnych, skomplikowanych geometrycznie rozwiązań konstrukcyjnych. W biurze stworzyliśmy dokładny, bogaty w detale, trójwymiarowy model konstrukcyjny całego obiektu, który wraz z upływem czasu został uszczegółowiony tak, by na końcu stać się idealną komputerową wersją gotowego budynku. Praca na modelu odbywała się w trybie multi-user, co znacznie ułatwiało współpracę i pozwalało łatwo skoordynować połączenia pomiędzy licznymi segmentami konstrukcji. W modelach poszczególnych fragmentów załączone były elementy instalacji i technologii scenicznej – piszą konstruktorzy budynku Jerzy Gundelach i Włodzimierz Jędrychowski.
BIM Panel Polska – weź udział On-Line! 24 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się dyskusja panelowa na temat "BIM - Wyzwania i perspektywy polskiej branży budowlanej". Dzięki transmisji on-line, dyskusja będzie dostępna dla zainteresowanych na terenie całego kraju.
Współczesna architektura i projektowanie przyszłości. BIM Konferencja poświęcona projektowaniu w technologii BIM (Building Information Modeling) i zastosowaniu tej techniki we współczesnej i przyszłej architekturze odbędzie się w kwietniu w podwarszawskim Serocku.