Nowe Piętro

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w środę 23 marca 2011 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Maja Wolna, Marta Niemywska, Tomasz Olszewski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca

Nowe Piętro
XI edycja - Woda Radość Miasto Nagrodę główną w XI edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" otrzymał Stanisław Młyński z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
X edycja - Akupunktura Miasta Nagrodę główną w X edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" otrzymali Rafał Stachowicz i Maciej Józefiak z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz Krzysztof Bolek z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, redakcja miesięcznika „Architektura-murator” pragnie złożyć najlepsze życzenia wszystkim Czytelnikom, Prenumeratorom i Sympatykom naszego czasopisma.
Andrzej Wajda - o zasługach reżysera dla architektury i przestrzeni Osiągnięcia Andrzeja Wajdy dla filmu cieszą się zasłużonym uznaniem. Mniej mówi się o jego zasługach dla architektury i przestrzeni. To z jego inicjatywy i dzięki jego zaangażowaniu powstało kilka znaczących obiektów współczesnej polskiej architektury - m.in. Centrum Sztuki Japońskiej Manggha, Pawilon Wyspiański 2000 oraz Pawilon Józefa Czapskiego w Krakowie.
Nagroda i wyróżnienie dla „Architektury-murator” W tegorocznej edycji konkursu Izby Wydawców Prasy o nagrody rywalizowały 432 prace w 9 kategoriach dla prasy drukowanej oraz 3 dla wydań elektronicznych. W kategorii Nauka i technologia pierwszą nagrodę przyznano okładce nr 5/2015 „Architektury-murator”. Po raz pierwszy w historii konkursu wyróżnienie otrzymało też internetowe wydanie naszego czasopisma.
5 tekstów o architekturze, które musisz przeczytać Przypominamy pięć najciekawszych, najbardziej nośnych i najczęściej czytanych artykułów z "Architektury-murator" w 2015 roku.