Architektura MuratorWydarzeniaPolska gościem honorowym na Vienna Design Week 2018

Polska gościem honorowym na Vienna Design Week 2018

Wirtualna gra poświęcona twórczości Tadeusza Kantora, 100 obiektów ilustrujących 100 lat historii polskiego wzornictwa czy najsłynniejsze logotypy i znaki graficzne to tylko niektóre z projektów reprezentujących nasz kraj podczas tegorocznego Vienna Design Week.

Polska gościem honorowym na Vienna Design Week 2018: co pokażemy podczas jednego z ważniejszych festiwali wzornictwa w Europie?
Design – Emergency Room, performatywna przestrzeń przygotowana na Vienna Design Week przez studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; fot. serwis prasowy
Sto budynków na stulecie niepodległości Setna rocznica odzyskania niepodległości skłania do podsumowań – jakie budynki zapisały się na trwałe w historii naszej architektury, które weszły do kanonicznego zbioru, a które zostały, może niesłusznie, pominięte. Zestawienie najważniejszych obiektów stulecia stworzyli specjalnie dla nas uznani polscy badacze, wykładowcy i krytycy, wszyscy będący architektami. Każdą z dekad powierzyliśmy innej osobie, zdając się na jej wybór oraz ocenę panujących w danym okresie trendów i społeczno-politycznego tła.
Nie tylko Polska – architektura niepodległości w Europie Środkowej Organizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości nowa wystawa Międzynarodowego Centrum Kultury będzie starała się pokazać różnice i podobieństwa w rozwoju architektury państw, które pojawiły się na mapie Europy po 1918 roku. Wernisaż już 9 listopada!