Architektura MuratorWydarzeniaPowrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka w Bieszczadach

Powrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka w Bieszczadach

Grupa Terytoria Kultury już po raz trzeci zorganizowała wystawę poświęconą współczesnej architekturze i sztuce w Bieszczadach. W ramach wydarzenia studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej zaprezentowali swoje projekty w wyjątkowym miejscu – zabytkowej cerkwi w Baligrodzie.

Powrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka w Bieszczadach
Tagi:
Architektoniczne Punctum Jarosława Kozakiewicza Architektoniczne projekty artysty Jarosława Kozakiewicza nie od dziś budzą gorące dyskusje. Prezentowana w poznańskim Arsenale wystawa Punctum. Architektura krytyczna. Jarosław Kozakiewicz jest pytaniem, jakiej architektury potrzebujemy - nie tylko po to, by wygodniej mieszkać, ale także po to, by nasze życie było lepsze.
"Fair Building" w Gdyni: "Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?" – dyskusja 14 grudnia w ramach prezentowanej wcześniej na Biennale Architektury w Wenecji ekspozycji "Fair Building", poruszającej temat etyki w branży budowlanej, Centrum Designu Gdynia zaprasza na spotkanie towarzyszące wystawie. Udział wezmą m. in. Grupa Projektowa Centrala i Filip Springer.
WARSZAWA W BUDOWIE – plac marzeń i problemów Obecny plac Defilad to chaotyczna, dosłownie i w przenośni zaśmiecona przestrzeń, w której nie brakuje nawet pełnowymiarowej atrapy samolotu. W PRL było to zgodnie z nazwą miejsce defilad i masowych zgromadzeń. Od lat 80. trwa poszukiwanie nowej funkcji. Przez lata na placu mieściły się m.in. wesołe miasteczko, targowisko, dworzec autobusowy, strefa kibica. Ale pomysłów było znacznie więcej, na jeden tylko międzynarodowy konkurs w 1992 roku nadesłano przeszło 700 zgłoszeń. Tej najważniejszej i wciąż nieurządzonej przestrzeni w centrum stolicy poświęcono tegoroczną edycję festiwalu – relacja Krzysztofa Zięby.
"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa Prezentowana wcześniej w Berlinie wystawa "Architektura malowana" przedstawia wizje architektury w obiektywie współczesnych hiszpańskich twórców.
Odwilż 56 – Cracovia 65. WYSTAWA Wystawa Odwilż 56 – Cracovia 65. Architektura Witolda Cęckiewicza będzie prezentacją twórczości jednego z najważniejszych architektów powojennego modernizmu w Polsce.
Wysoko... WYSTAWA Prezes SARP Odział Wybrzeże oraz biuro Kuryłowicz & Associates zapraszają na wystawę Wysoko...