Architektura MuratorWydarzeniaProjektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu

Projektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu

Muzeum Architektury we Wrocławiu powstanowiło przybliżyć polskiemu odbiorcy niezwykłą twórczość tajwańskiego architekta Sheng-Yuan Huanga i założonej przez niego pracowni Fieldoffice Architects. On sam odwiedzi Polskę, by wziąć udział w otwarciu i wygłosić wykład w Warszawie.

Projektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu
Cmentarz Wiśniowego Sadu
Tagi:
Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Wystawa w Krakowie Z okazji zbliżającego się 41. kongresu Światowego Komitetu Dziedzictwa UNESCO w Krakowie galeria architektury GAGA wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną przygotowały plenerową wystawę fotografii ukazujących najcenniejsze przykłady architektury drewnianej z Małopolski.
Nokturn. Wystawa rzeźb Hakana Bakira Do końca czerwca w Warszawie można obejrzeć wystawę rzeźb tureckiego artysty Hakana Bakira. Wybór jego rzeźb ze spawanych fragmentów metalu prezentuje Fundacja Atelier.
Zawrót Głowy. Jarosław Kozakiewicz w Zachęcie Prace Jarosława Kozakiewicza sytuują się na pograniczu sztuki, architektury i nauki. Na wystawie w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki centralne miejsce zajmie Habitat – niewielki obiekt, zaprojektowany w oparciu o proporcje ludzkiej twarzy.
Japoński dom po 1945 roku Japońske domy jednorodzinne słyną nie tylko z minimalizmu, lecz także bezkompromisowości i eksperymentalnego podejścia do podstawowych architektonicznych zagadnień. Jak bardzo różnią się od realizacji europejskich, można zobaczyć na wystawie w Barbican Art Gallery w Londynie, gdzie zaprezentowano ponad 200 domów z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Marek Dziekoński w Tychach. Wystawa Marek Dziekoński. Koncepcja-kreacja-konteksty to wystawa realizacji i projektów architekta, którego twórczość kształtuje współczesny obraz dwóch polskich miast – Tychów i Wrocławia.
Hello, Robot. Wystawa Na wystawę Hello, Robot. Design between Human and Machine złożyło się ponad 150 eksponatów pokazujących współczesny boom w dziedzinie robotyki.