Architektura MuratorWydarzeniaProjektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu

Projektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu

Muzeum Architektury we Wrocławiu powstanowiło przybliżyć polskiemu odbiorcy niezwykłą twórczość tajwańskiego architekta Sheng-Yuan Huanga i założonej przez niego pracowni Fieldoffice Architects. On sam odwiedzi Polskę, by wziąć udział w otwarciu i wygłosić wykład w Warszawie.

Projektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu
Cmentarz Wiśniowego Sadu
Tagi:
"Fair Building" w Gdyni: "Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?" – dyskusja 14 grudnia w ramach prezentowanej wcześniej na Biennale Architektury w Wenecji ekspozycji "Fair Building", poruszającej temat etyki w branży budowlanej, Centrum Designu Gdynia zaprasza na spotkanie towarzyszące wystawie. Udział wezmą m. in. Grupa Projektowa Centrala i Filip Springer.
WARSZAWA W BUDOWIE – plac marzeń i problemów Obecny plac Defilad to chaotyczna, dosłownie i w przenośni zaśmiecona przestrzeń, w której nie brakuje nawet pełnowymiarowej atrapy samolotu. W PRL było to zgodnie z nazwą miejsce defilad i masowych zgromadzeń. Od lat 80. trwa poszukiwanie nowej funkcji. Przez lata na placu mieściły się m.in. wesołe miasteczko, targowisko, dworzec autobusowy, strefa kibica. Ale pomysłów było znacznie więcej, na jeden tylko międzynarodowy konkurs w 1992 roku nadesłano przeszło 700 zgłoszeń. Tej najważniejszej i wciąż nieurządzonej przestrzeni w centrum stolicy poświęcono tegoroczną edycję festiwalu – relacja Krzysztofa Zięby.
"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa Prezentowana wcześniej w Berlinie wystawa "Architektura malowana" przedstawia wizje architektury w obiektywie współczesnych hiszpańskich twórców.
Odwilż 56 – Cracovia 65. WYSTAWA Wystawa Odwilż 56 – Cracovia 65. Architektura Witolda Cęckiewicza będzie prezentacją twórczości jednego z najważniejszych architektów powojennego modernizmu w Polsce.
Wysoko... WYSTAWA Prezes SARP Odział Wybrzeże oraz biuro Kuryłowicz & Associates zapraszają na wystawę Wysoko...
Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego Na wystawie odbywającej się w ramach targów Warsaw Home Expo 2017 będzie można poznać warsztat projektanta od kuchni. Zaprezentowane zostaną różne technologie i etapy powstawania produktów oraz związki dizajnu z przemysłem.