Architektura MuratorWydarzeniaProjekty wieżowców przyszłości: konkurs eVolo 2013 Skyscraper Competition rozstrzygnięty

Projekty wieżowców przyszłości: konkurs eVolo 2013 Skyscraper Competition rozstrzygnięty

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu eVolo; po raz kolejny architekci przedstawiali projekty wieżowców przyszłości, rywalizujące śmiałością pomysłu i efektownym wyglądem, bez ograniczeń narzucanych przez skończonej wielkości budżet czy prawa fizyki...

Drewno na dużych wysokościach. Wystawa [WIDEO] Timber Rising to wystawa o pnących się wysoko w górę drewnianych budynkach - jednym z ciekawszych architektonicznych zjawisk, który możemy ostatnio zaobserwować w zachodnioeuropejskich metropoliach.
SkyCity Challenge 17 SkyCity Challenge 2017 to nietypowy konkurs, w którym organizatorzy czekają na projekty zagospodarowania 17 pustych dziedzińców nieużytkowanego chińskiego wieżowca. Ma się on stać "laboratorium” mieszkalnictwa przyszłości.
Norweski wieżowiec z drewna W kwietniu w norweskim Brumunddal rozpocznie się realizacja najwyższego drewnianego budynku świata. Liczący ponad 80 m apartamentowiec Mjøstårnet zaprojektowało biuro Voll Arkitekter AS.
Jak powstawał wieżowiec Shard w Londynie? Najciekawsze zagadnienie techniczne: szkielet budynku realizowany nie tylko za pomocą dźwigów naziemnych, ale również żurawi mocowanych do konstrukcj i obwodowej pochylonych słupów i łączących je wieńców.
Wieżowce Vertical Forest w Mediolanie Zespół dwóch punktowców mieszkalnych powstał w centrum Mediolanu, jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Projekt odpowiada na postulat dogęszczenia śródmieścia i zwiększania bioróżnorodności oraz ma być inspiracją dla rozwiązań obniżających emisję dwutlenku węgla. Charakterystycznym elementem obiektów są rozległe balkony o wysięgu dochodzącym do 3,35 m, na których posadzono łącznie ponad 16,5 tys. roślin, w tym 730 drzew o wysokości od 3 do 6 metrów.
2013 Skyscrapers Competition. Projekty wieżowców przyszłości 15 stycznia upływa termin rejestracji w konkursie na projekt innowacyjnego wieżowca - eVolo 2013 design competition