Architektura MuratorWydarzeniaRenzo Piano proponuje projekt nowego wiaduktu Morandi

Renzo Piano proponuje projekt nowego wiaduktu Morandi

Architekt Renzo Piano zaproponował, że zaprojektuje nową przeprawę w rodzinnej Genui. Konstrukcja stanie w miejscu wiaduktu Morandi, który zawalił się w połowie sierpnia tego roku.

Renzo Piano proponuje projekt nowego wiaduktu Morandi
Widok zawalonej konstrukcji wiaduktu Morandi w Genui, fot. Michele Ferraris, Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0
Tagi:
Wiemy, jak ma wyglądać nowy wiadukt Morandi! Koncepcję opracował społecznie Renzo Piano Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że włoski architekt Renzo Piano zaproponował zaprojektowanie nowej przeprawy w miejscu tej, która zawaliła się w połowie sierpnia. Dziś publikujemy jej pierwsze wizualizacje.
Siedziba Intesa Sanpaolo w Turynie Nowy turyński wieżowiec zlokalizowano na obrzeżach historycznego śródmieścia. Budynek ten, o wysokości ponad 166 metrów, mieści siedzibę główną i biura wszystkich podstawowych komórek organizacyjnych banku Intesa Sanpaolo. Elewację wschodnią i zachodnią zaprojektowano jako dwuwarstwowe, z żaluzjami sterowanymi mechanicznie w celu kontroli dostępu światła słonecznego i regulacji przepływu powietrza. Południową zaś w całości obłożono panelami fotowoltaicznymi o łącznej powierzchni około 1600 m2.
"Architektura-murator" nr 5/ 2014. Relacja z Wydziału Architektury Politechniki w Mediolanie Co łączy Aldo Rossiego, Gio Pontiego, Renzo Piano i Ernesto Nathana Rogersa? Przemysław Chimczak, ambasador „Architektury-murator”, student IV roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, opisuje studia na Politechnice w Mediolanie...