Architektura MuratorWydarzeniaSecesyjny Plac Defilad? Historyzujący projekt prowokuje dyskusję

Secesyjny Plac Defilad? Historyzujący projekt prowokuje dyskusję

Przedwojenne kamienice zamiast Placu Defilad? Projekt nieznanej szerzej w środowisku architektów pracowni PIG zatacza coraz większe kręgi.

Plac defilad
Fot.: PIG Architekci
Plac Centralny – wyniki konkursu na nowy plac przed Pałacem Kultury Poznaliśmy prace nagrodzone w konkursie na koncepcję zagospodarowania placu Centralnego – nowej przestrzeni miejskiej, która powstanie w centrum Warszawy z części placu Defilad. Wybrane projekty zostaną teraz poddane pod opinię mieszkańców.
6 wizji placu Defilad w Warszawie. Wyniki konkursu FUTUWAWA „Patrz na Plac” Ogródki działkowe, hotel dla roślin, fontanny i księżycowe oświetlenie - tak powinien wyglądać plac Defilad według zwycięzców konkursu FUTUWAWA "Patrz na Plac".
Miejska agora czy zielona oaza – jaki powinien być plac Defilad w Warszawie? W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbyła się dyskusja poświęcona przyszłemu kształtowi placu Defilad w Warszawie. Jakie powinno być serce miasta? Czy uda się pogodzić wizję miejskiej agory i zielonej oazy?
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: która z 15 pracowni zaprojektuje nowy budynek muzeum i TR na Placu Defilad? 19 marca 2014 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło listę 15 pracowni, spośród których wybrany zostanie architekt nowej siedziby muzeum i teatru TR Warszawa na Placu Defilad. Ogłoszenie listy kończy I etap procedury przetargowej, której celem jest wyłonienie autora projektu nowego budynku muzeum
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: nowy projekt W piątek 13 września 2013 roku rozpoczyna się nowy etap w historii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W centrum Warszawy powstać mają dwa budynki: siedziba MSN oraz Teatru TR. Nowa inwestycja na placu Defilad zrealizowana zostanie według projektu wyłonionego w tzw. procedurze negocjacji z ogłoszeniem
Nowe Miejsce (Trybuna) Na pacu Defilad stanęła instalacja zatytułowana - Really shiny things that don’t mean anything (Naprawdę świecące rzeczy, które nic nie znaczą). Rzeźbiarska w kształcie trzymetrowa kula, imitująca magnes przyciągający połyskujące metaliczne obiekty, ma nawiązywać do mającej tu powstać Strefy Kibica Euro 2012.