Architektura MuratorWydarzeniaSzlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Wystawa w Krakowie

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Wystawa w Krakowie

Z okazji zbliżającego się 41. kongresu Światowego Komitetu Dziedzictwa UNESCO w Krakowie galeria architektury GAGA wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną przygotowały plenerową wystawę fotografii ukazujących najcenniejsze przykłady architektury drewnianej z Małopolski.

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Wystawa w Krakowie
Tagi:
Powrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka w Bieszczadach 26 sierpnia w zabytkowej cerkwi w Baligrodzie w Bieszczadach odbędzie się wydarzenie ”Powrót do źródeł - współczesna architektura i sztuka Bieszczad” poświęcone synergii architektury, sztuki i muzyki.
Polski projektant na Paryskim Tygodniu Dizajnu W ramach odbywającego się we wrześniu Paryskiego Tygodnia Dizajnu będzie można zobaczyć wystawę polskiego projektanta Pawła Grobelnego. Na ekspozycji znajdzie się seria "Recto-Verso", która powstała z potrzeby ograniczenia przedmiotów w naszym najbliższym otoczeniu. Każdy obiekt może pełnić dwie różne funkcje, wydobywane dzięki obróceniu przez użytkownika.
Co można zrobić ze sklejki? - historia niedocenionego materiału Architektura, meble, a nawet eksperymentalna kolej – co jeszcze można zrobić ze sklejki? W londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta można oglądać wystawę poświęconą historii tego materiału.
Stan Berbeć - polski architekt doceniony w Luksemburgu Mieszkający od 1981 roku w Luksemburgu Stan Berbeć znalazł się w centrum zainteresowania tamtejszych instytucji i czasopism architektonicznych. Jego prace zaprezentowano w magazynie ARCHIDUC oraz w ramach wystawy „Dessins, Desseins” w Centrum Sztuki Nei Liicht.
Projektowanie po tajwańsku. Wystawa Fieldoffice Architects we Wrocławiu Muzeum Architektury we Wrocławiu powstanowiło przybliżyć polskiemu odbiorcy niezwykłą twórczość tajwańskiego architekta Sheng-Yuan Huanga i założonej przez niego pracowni Fieldoffice Architects. On sam odwiedzi Polskę, by wziąć udział w otwarciu i wygłosić wykład w Warszawie.
Nokturn. Wystawa rzeźb Hakana Bakira Do końca czerwca w Warszawie można obejrzeć wystawę rzeźb tureckiego artysty Hakana Bakira. Wybór jego rzeźb ze spawanych fragmentów metalu prezentuje Fundacja Atelier.