Architektura MuratorWydarzeniaWalter Pichler - architekt radykalny

Walter Pichler - architekt radykalny

Pneumatyczne konstrukcje, podziemne miasta i przenośne domy, to tylko niektóre koncepcje awangardowego austriackiego architekta Waltera Pichlera. Jego projekty można oglądać na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Salzburgu.

Walter Pichler - architekt radykalny
Loft w Hali Czołgów Dzięki zakończonej w 2016 roku przebudowie powojskowa hala w Salzburgu stała się wielofunkcyjnym centrum dzielnicy. Oprócz hali targowej, biur i restauracji powstały tu również lofty. Najbardziej spektakularny zaprojektowała pracownia Smartvoll.
Szerszy niż dłuższy: most - plac w Austrii Nowy most na rzece Dornbirner Ach to przyjazna przestrzeń publiczna i ważny węzeł komunikacyjny w jednym. Autorem projektu jest architekt Hugo Dworzak.
W Wiedniu stanie pomnik Fryderyka Chopina Jury Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina rozstrzygnęło konkurs na projekt realizacji pomnika pianisty w Wiedniu. Zwycięzcą został Krzysztof M. Bednarski. Pomnik ma stanąć w Schweizer Garten, a jego odsłonięcie odbędzie się w październiku.
Atmosfera harmonii w austriackim pawilonie na Expo 2010 Biomorficznych kształtów pawilon pokrywa połyskująca skóra z porcelany. Austriacka prezentacja na Światowej Wystawie Expo 2010 w Szanghaju (od 1 maja do 31 października 2010) przybiera formę futurystycznego pawilonu opracowanego przez wiedeńskie biuro architektoniczne SPAN i Zeytinoglu Architects.