Architektura MuratorWydarzeniaWarszawskie rozmowy architektoniczne. "CZYNSZÓWKI – mieszkanie dla każdego"

Warszawskie rozmowy architektoniczne. "CZYNSZÓWKI – mieszkanie dla każdego"

"Warszawskie rozmowy architektoniczne" to cykl wykładów i dyskusji na tematy urbanistyczne, architektoniczne i z zakresu architektury krajobrazu. 28 listopada odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem poświęcone tematowi małych mieszkań w Polsce i Europie. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada.

Warszawskie rozmowy architektoniczne
Polsko – szwajcarskie Forum Dostępnego Budownictwa Mieszkaniowego W dniach 29-30 czerwca w Warszawie odbędzie się Forum Dostępnego Budownictwa Mieszkaniowego, zorganizowane przez ETH-Wohnoforum ETH_CASE, instytut badawczy działający Wydziale Architektury Politechiki Federalnej (ETH) w Zurychu we współpracy z Politechniką Świętokrzyską oraz kieleckim oddziałem SARP.
SkyCity Challenge 17 SkyCity Challenge 2017 to nietypowy konkurs, w którym organizatorzy czekają na projekty zagospodarowania 17 pustych dziedzińców nieużytkowanego chińskiego wieżowca. Ma się on stać "laboratorium” mieszkalnictwa przyszłości.
Mieszkaniowe innowacje Warszawy – relacja z konferencji W ramach prac nad aktualizacją warszawskiej polityki mieszkaniowej zaplanowano szerokie konsultacje społeczne, w tym cykl otwartych debat i warsztatów współorganizowanych przez Fundację Blisko. 18 marca odbyła się dyskusja poświęcona alternatywnym modelom zamieszkiwania. Pośród licznych przykładów innowacyjnych rozwiązań ze świata, jak domy budowane z odpadów przez amerykańskiego architekta Michaela Reynoldsa, samowystarczalne osiedla kooperatyw w dzielnicy Vauban we Freiburgu czy kilkupiętrowe budynki wielorodzinne realizowane w technologii drewna klejonego krzyżowo m.in. w Kanadzie i Wiedniu, zwracały uwagę pomysły, które udało się wdrożyć na rodzimym gruncie – relacja Tomasza Żylskiego.
Znamy wstępną koncepcję osiedla, które powstanie w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus Wciąż trwa ogólnopolski konkurs na projekt modelowych budynków wielorodzinnych w programie Mieszkanie Plus. Tymczasem jedno z pierwszych osiedli tego typu powstanie wkrótce w ramach pilotażu w niewielkim Pelplinie.
Konkurs na modelowy dom w programie Mieszkanie Plus – trwają konsultacje Tylko do piątku 17 marca można zgłaszać uwagi do regulaminu konkursu architektonicznego na projekt modelowego domu w programie Mieszkanie Plus. Według założeń koszt budowy metra kwadratowego nie może przekroczyć 2000 zł
Mieszkaniowe Innowacje – konferencja pod patronatem „Architektury-murator” Już w najbliższą sobotę w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się całodniowa konferencja poświęcona nowym modelom zamieszkiwania. O tym, jak będziemy mieszkać w przyszłości, jakie zmiany jesteśmy w stanie przewidzieć i jak możemy się do nich przygotować opowiedzą eksperci wielu dziedzin, m.in. architekci, urbaniści, socjolodzy i aktywiści miejscy.