Architektura MuratorWydarzeniaWspółczesna architektura Hiszpanii – innowacje w odpowiedzi na kryzys

Współczesna architektura Hiszpanii – innowacje w odpowiedzi na kryzys

Dla młodego pokolenia hiszpańskich architektów kryzys nie jest problemem, ale bodźcem i zachętą, by zapewnić możliwie najlepsze odpowiedzi na poprawę miejsc do życia – mówią jurorzy tegorocznej edycji Hiszpańskiego Biennale Architektury i Urbanistyki w Madrycie. Prezentujemy realizacje nagrodzone w konkursie głównym tej prestiżowej imprezy.

Współczesna architektura Hiszpanii
Industria-montajes-electricos, José María Sánchez García, fot. Roland Halbe
Freshlatino2 - awangardowa architektura hiszpańska i latynoamerykańska w Krakowie 9 i 10 grudnia w Krakowie odbędzie się druga edycja projektu Freshlatino poświęconego młodej, hiszpańskiej i latynoamerykańskiej architekturze. W programie między innymi prezentacja 12 najbardziej znaczących i wyróżniających się pracowni z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej oraz spotkanie z architektami Rodrigo Garcíą i Maciejem Siudą, którzy opowiedzą o wspólnych projektach.
Krematorium w Saragossie. Współczesna architektura Hiszpanii Współczesna architektura tworzona przez Fernando Bayo – oszczędna, operująca prostymi bryłami i zestawieniem materiałów, miedzi i betonu – odpowiada roli krematorium w Saragossie.
Najpiękniejsze dworce kolejowe na świecie: współczesna architektura i zabytki inżynierii Zabytkowe czy nowoczesne? Małe, czy ogromne? Najpiękniejsze dworce kolejowe na świecie - galeria