Projekt mieszkania, Mieszkanie młodego architekta, plebiscyt

i

Autor: Archiwum Architektury III miejsce w Plebiscycie Internautów XIV edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" Mieszkanie młodego architekta. Praca nr 030702, autor: Nikodem Chojnacki, student III roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Wyniki Plebiscytu Internautów XIV edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator"

2014-06-03 16:26

Zakończył się Plebiscyt Internautów XIV edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" Mieszkanie młodego architekta. Łącznie w plebiscycie oddano 5783 głosy. Zwyciężczynie - Marta Furmańska i Julianna Pietrzak - otrzymają roczną prenumeratę miesięcznika "Architektura-murator". Gratulujemy!

Projekt mieszkania, Mieszkanie młodego architekta, plebiscyt

i

Autor: Archiwum Architektury I miejsce w Plebiscycie Internautów XIV edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" Mieszkanie młodego architekta. Praca z nr 137102, autorki: Marta Furmańska i Julianna Pietrzak, studentki II roku Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej

Zakończył się Plebiscyt Internautów XIV edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" Mieszkanie młodego architekta. Łącznie w plebiscycie oddano 5783 głosy. Dziękujemy naszym Czytelnikom za tak duże zainteresowanie i każdy oddany głos!

Największą liczbę głosów uzyskała praca z numerem 137102. Autorki zwycięskiej pracy: Marta Furmańska i Julianna Pietrzak, studentki II roku Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, otrzymają od nas roczną prenumeratę "Architektury-murator".

Opis autorski:Punktem wyjścia do zaprojektowania przestrzeni odpowiedniej dla młodego architekta było przedłużenie linii ścian, które nakreśliły możliwości rozwinięcia projektu. Zabieg ten pozwolił na sprowadzenie mieszkania do symetrycznej formy. Charakterystycznym elementem jest połączenie przestrzeni zewnętrznej z wewnętrzną. W tym wypadku jest to atrium, które symetrycznie dzieli plan mieszkania na strefy: dzienną, rekreacyjną oraz pracownię, do której dostęp odbywa się poprzez kontakt z zewnętrzem. Z myślą o innych mieszkańcach budynku został także wydzielony ogólnodostępny taras, który powstał poprzez przedłużenie istniejących ścian mieszkania. GreenPoint łączy inteligentne projektowanie z nowoczesną formą i stanowi zielony punkt, wyróżniający się wokół betonowych bloków.

Drugie miejsce zajęła praca o numerze 218354, której autorkami są studentki III roku Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego: Żaneta Kędziora, Weronika Młynarczak i Martyna Sokulska

Opis autorski:W mieszkaniu wyburzono ściany wewnętrzne, a jedną ze ścian nośnych zastąpiono podciągiem. Zmiany te pozwoliły na wydzielenie sypialni z garderobą i łazienki. W miejscu drugiego pokoju powstał gabinet. Ponadto w mieszkaniu znalazło się miejsce na kącik wypoczynkowy z telewizorem i otwarta kuchnia. Na dachu wydzielono miejsce na taras zielony i miejsce do wypoczynku. Aby doświetlić ciemny korytarz zaprojektowano dwa świetliki. Zaprojektowano też własne meble takie jak: biurko w gabinecie oraz szafa w korytarzu. We wnętrzu mieszkania przeważają kolory: biel, szarość i czerń. Aby zaakcentować, iż jest to EKO mieszkanie dodana została zieleń. Charakter temu miejscu nadają elementy wystroju, takie jak obrazy. W korytarzu znaleźć można małą galerię.

Trzecie miejsce przypadło pracy o numerze 030702. Jej autorem jest Nikodem Chojnacki, student III roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Opis autorski:Motywem przewodnim projektu jest beton architektoniczny, jeden z ulubionych materiałów architektów. Koncepcja zakłada drobne zmiany w układzie mieszkania mające na celu oczyszczenie przestrzeni. W projekcie użyto różnych materiałów oraz mebli starając się je połączyć w spójną całość. W łazience zaproponowano płytki marki Tubądzin z kolekcji Barcelona oraz zastosowano toaletę marki Geberit z serii Aquaclean. Armatura w łazience i kuchni firmy Grohe. W pracowni użyto fotela Arne Jacobsena, biurka IKEA i regału autorskiego projektu. Sypialnia składa się również z mebli firmy IKEA. W pokoju dziennym połączonym z kuchnią zastosowano meble projektu Miesa van der Rohe. Beton architektoniczny firmy Concreate, oświetlenie firmy DeltaLight. Projekt zakłada również zagospodarowanie części dachu.

Autorzy prac, które zajęły drugie i trzecie miejsce otrzymają od redakcji upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!