Architektura MuratorWydarzeniaZaproszenie na promocję książki Architektura jest najważniejsza

Zaproszenie na promocję książki Architektura jest najważniejsza

„Rozmowy drugie" to trzeci tom z serii Architektura jest najważniejsza. W spotkaniu promującym książkę wezmą udział: Małgorzata Omilanowska, Marta Leśniakowska i Roman Rutkowski.

Architektura jest najważniejsza
Fot.: materiały prasowe
Kopuła geodezyjna ma pół wieku W tym roku mija 50 lat, odkąd na wystawie Expo w 1967 roku w Montrealu wzniesiono tzw. kopułę Fullera. O historii jej powstania przypomni wystawa w Centrum Dizajnu w Montrealu.
Sto lat kobiet w architekturze na wystawie we Frankfurcie Od 30 września w Muzeum Architektury można oglądać wystawę Pani Architekt. Prezentowane są na niej sylwetki 22 niemieckich architektek wraz z ich najważniejszymi realizacjami.
Startuje piąta edycja festiwalu MIASTOMovie we Wrocławiu Główne hasło festiwalu odbywającego się w dniach 17-22 października to Sąsiedztwo. Tematowi temu poświęcone zostaną filmy, debaty, działania artystyczne, spotkania z twórcami i ekspertami.
Architektura Kambodży i Wietnamu we wrocławskim Muzeum Już od 13 października w Muzeum Architektury będzie można obejrzeć wystawę, obrazującą związek azjatyckiego modernizmu z europejskim. Wernisaż wystawy „Translokacje Modernizmu” odbędzie się 12 października o godzinie 18.