Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

AIR Jurkowscy Architekci
AIR Jurkowscy Architekci
AIR Jurkowscy Architekci sp. z o.o.
ul. Cybulskiego 8
40-705 Katowice
tel. 32 2063971
e-mail: pracownia@air-jurkowscy.pl

Założycielem biura AiR Jurkowscy jest laureat Honorowej Nagrody SARP z 1999 roku, wieloletni prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich, członek Polskiej Rady Architektury, juror w dziesiątkach polskich i międzynarodowych konkursów architektonicznych i urbanistycznych, Ryszard Jurkowski. Od 1990 roku razem z żoną Anną prowadzi pracownię w Katowicach. W 2005 roku architekci zdobyli I nagrodę w konkursie na projekt rewitalizacji ulicy Mariackiej w Katowicach (realizacja 2008), a w 2006 wyróżnienie w konkursie na gmach Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W 2007 roku wygrali konkurs na renowację i adaptację zabudowań dawnej Twierdzy Kraków na potrzeby Muzeum Armii Krajowej, które zostało oddane do użytku jesienią 2011.

Anna Jurkowska

Ryszard Jurkowski

Ryszard Jurkowski

Brick Award 2021: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Wienerberger Brick Award 2021 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Grand Prix dla osiedla Nowy Strzeszyn w Poznaniu pracowni INSOMIA. Wśród laureatów także xystudio, APA Wojciechowski, Grupa 5, MMOA, CAVU, indygoDESIGN, CAD oraz Anna i Krzysztof Pydowie!
Spotkanie z Mistrzem – Barbara i Oskar Grąbczewscy SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład Barbary i Oskara Grąbczewskich, współtwórców katowickiej pracowni OVO Grąbczewscy Architekci.
Brick Award 2019 – kolejna polska edycja konkursu Jeszcze tylko do 4 lutego można przesyłać zgłoszenia do czwartej polskiej edycji konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2019 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. W jury Tomasz Konior, Zbigniew Maćków, Grzegorz Piątek, Małgorzata Pilinkiewicz i Jerzy Szczepanik-Dzikowski.
Nabór zgłoszeń do Brick Award 2017 Rusza trzecia polska edycja konkursu Wienerberger Brick Award, w którym nagradzane są najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Zgłoszenia można przesyłać do 6 lutego 2017 roku.
Zespół domów Przy fontannach w Raciborzu Domy nawiązują swoją skalą do okolicznych willi miejskich. Dzięki dopracowanym detalom i prostym środkom wyrazu, charakteryzują się współczesną, bezpretensjonalną architekturą, której często tak bardzo brakuje polskim miastom – pisze Agata Twardoch.
Spotkanie z Mistrzem - Ryszard Jurkowski 28 maja w Galerii Architektury SARP w Krakowie odbędzie się kolejne Spotkanie z Mistrzem. Tym razem wykład wygłosi Ryszard Jurkowski, architekt i urbanista, laureat Honorowej Nagrody SARP z 1999 roku za całokształt twórczości.
Thomas Phifer and Partners zaprojektuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR w Warszawie 31 lipca 2014 ogłoszono wyniki procedury mającej na celu wyłonienie architekta, który zaprojektuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz TR Warszawa na Placu Defilad. Nowe siedziby instytucji powstaną w amerykańskiej pracowni architektonicznej Thomas Phifer and Partners
Ogłoszenie wyników procedury wyboru autora projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR w Warszawie W najbliższy czwartek poznamy wyniki procedury przetargowej, w ramach której wybrany zostanie projektant nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa projektów przygotowanych przez 12 pracowni biorących udział w ostatnim etapie postępowania
Instytut Filmowy w Tajlandii laureatem Brick Award 2014. Nagrody dla najlepszych obiektów z ceramiki budowlanej 8 maja w Wiedniu wręczono nagrody w tegorocznej edycji Wienerberger Brick Award 2014. Za najlepszy obiekt współczesnej architektury wzniesiony z ceramiki budowlanej uznano Instytut Filmu i Animacji w Nakhon Pathom w Tajlandii, zaprojektowany przez Boonserma Premthada z Bangkok Project Studio
Najlepsze budynki z ceramiki budowlanej. Wkrótce rozstrzygnięcie Wienerberger Brick Award 2014 Za trzy tygodnie poznamy laureatów nagrody Wienerberger Brick Award 2014. Dwie realizacje nominowane z Polski to Muzeum Armii Krajowej projektu AIR Jurkowscy Architekci oraz budynek mieszkalny Corte Verona pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak. Przedstawiamy wybór nominowanych realizacji