Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Group_A
Group_A
Group_A
Architects
ul. Zwycięstwa 40/9
44-100 Gliwice
tel. 32 3327740
fax 32 3327741
e-mail: biuro@groupa.com.pl
www.groupa.pl

Pracownia Group_A Architects założona w Gliwicach 2003r przez Dariusza Gajewskiego i Jacka Krycha (związany z Pracownią do 2012r.) ma w swoim dorobku przeważnie niewielkie, lecz starannie dopracowane projekty małych obiektów użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych oraz wnętrz. Projektanci tworzą w różnych konwencjach stylistycznych: nowoczesnej i ekspresyjnej (projekt zespołu domów jednorodzinnych w Mikołesce, 2006) czy charakterystycznej dla Górnego Śląska – poprzemysłowej (galeria dekoracji wnętrz Decoform i salon fryzjerski Euforia, „A-m” 10/07). Laureaci wyróżnienia w konkursie na budynek Filharmonii Olsztyńskiej (2005) i drugiej nagrody w konkursie na Park Centralny w Olsztynie (2004). W 2010 roku otrzymali Nagrodę Architektoniczną Województwa Śląskiego za biura zarządu firmy Powen-Wafapomp w Zabrzu („A-m” 9/10). Dwukrotni laureaci nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego im. Witkiewicza za budynek Obsługi stacji paliw w Sierczy (2010r.) oraz za Budynek Yeti- Agencji Reklamy w Kryspinowie (2012r.)

Dariusz Gajewski

Dariusz Gajewski

Z biblioteki "A-m": Siedziba agencji reklamowej YETI Budynek radykalnie odcina się od chaotycznego otoczenia, zwracając się ku wnętrzom. Ich atrialny układ i transparentność sprawia, że choć to hala produkcyjna, funkcjonuje prawie jak dom z pracownią.
Nagroda Roku SARP 2012: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach Znamy laureatów przyznawanej przez SARP Nagrody Roku 2012 i 2013 dla najlepszego obiektu architektonicznego oraz dla najlepszej inwestycji publicznej. Nagrodę główną otrzymało Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (2012) oraz Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie (2013). Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski
Nagroda architektoniczna tygodnika „Polityka”. Rozstrzygnięcie 11 czerwca 2013 roku: kim jest laureat Grand Prix Nagrody Architektonicznej tygodnika „Polityka” za rok 2012?
Nagroda im. Stanisława Witkiewicza 2012. Wernisaż wystawy pokonkursowej Zarząd Województwa Małopolskiego po raz szósty przyznał Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski w 2012 roku
Wystawa prac w konkursie architektonicznym o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza Nagrody przyznano za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.