Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Grzegory & Partnerzy
Grzegory & Partnerzy
Grzegory & Partnerzy
Architekci
ul. Słodowiec 1/19
01-708 Warszawa
tel. 22 8346055
fax 22 8346055
e-mail: grzegoryipartnerzy@wp.pl

Grzegory & Partnerzy Architekci to warszawska pracownia, którą założył architekt Jarosław Grzegory. Jej najważniejszą dotychczas realizacją jest przebudowa Muzeum Fryderyka Chopina w Zamku Ostrogskich w Warszawie (2010). Pracownia wygrała w 2006 roku konkurs na jego modernizację i powiększenie przestrzeni ekspozycyjnej. Architekci podeszli z szacunkiem do zabytkowej substancji, XVII-wieczne ceglane piwnice z kolebkowymi sklepieniami zaadaptowano na salę koncertową oraz nowe sale ekspozycyjne. Współczesne elementy otrzymały neutralne formy, najczęściej ze stali lub szkła, przede wszystkim jednak podkreślono urodę zabytku, oryginalne wątki ceglanych murów i sklepień. W 2010 roku pracownia zdobyła wyróżnienie w konkursie na Centrum Dialogu Przełomy – Muzeum Narodowe w Szczecinie, które ma stanąć na placu Solidarności.

Jarosław Grzegory

Jarosław Grzegory

Centrum Chopinowskie w Warszawie \ The Chopin Center in Warsaw Bolesław Stelmach nie szukał ikonicznej formy ani nie zastosował łatwych metafor związanych z muzyką i życiem Chopina. Dzięki neutralnej architekturze nowego budynku najważniejszy pozostał Zamek Ostrogskich mieszczący muzeum kompozytora
Muzyczna opowieść Chopina Wnętrza Muzeum Fryderyka Chopina autorstwa pracowni Migliore + Servetto wypełniono konstrukcjami ze stali, świecącymi panelami i ekranami dotykowymi. To prawdziwa rewolucja w myśleniu o skostniałych muzeach. ZOBACZ WIDEO!!