Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

mellon
mellon
mellon architekci
ul. Felczaka 17/U4
71-417 Szczecin
tel. 795 006 012
e-mail: biuro@mellon.pl
www.mellon.pl

Pracownia Mellon Architekci istnieje od 2003 roku. Właścicielem pracowni jest Miłosz Raczyński, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, doktorat z teorii architektury współczesnej na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Celem pracowni jest tworzenie oryginalnych i unikatowych rozwiązań architektonicznych w połączeniu z profesjonalnym przeprowadzaniem procesu inwestycyjnego. Pracownia wyspecjalizowała się w projektowaniu budynków apartamentowych i hotelowych (apartamentowce Marinos, Bałtycka, Still w Świnoujściu; Tarasy, Orion, Dune w Mielnie), projektując również prestiżowe obiekty użyteczności publicznej (centrum kultury Kalmar w Kołobrzegu), przemysłowe (hala produkcyjna firmy Hatteland w Koszalinie) oraz unikatowe domy jednorodzinne i rezydencje (domy w Szczecinie i w Nacka pod Sztokholmem). W ostatnim okresie pracownia Mellon Architekci projektuje także duże zespoły mieszkaniowe dla czołowych szczecińskich deweloperów. Korzystając z naukowego warsztatu prowadzą również prace badawcze z zakresu rozwoju regionów wypoczynkowych (koncepcja rozwoju Koszalina w kierunku północnym, masterplan dla mierzei w gminie Mielno).

Miłosz Raczyński

Miłosz Raczyński

Polka współautorką zwycięskiego projektu kolonii na księżycu Koncepcja Lunar Test Lab otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na projekt samowystarczalnej kolonii na księżycu. Jej współautorką jest Monika Lipińska, absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Moontopia - konkurs na projekt kolonii na Księżycu Eleven magazine ogłasza ideowy konkurs na projekt osady na Księżycu. Prace uczestników będą oceniane m.in. przez ekspertów z NASA oraz Instytutu Buckminstera Fullera. Zgłoszenia udziału przyjmowane są od 11 sierpnia do 11 listopada 2016 roku.
Zawód Architekt: Marek Sietnicki Gdy przyszły kompromisy a nasze biuro się rozrosło założyłem własną pracownię, uznając, że kryzys to dobry moment na zmiany - z Markiem Sietnickim rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Apartamenty Dune w Mielnie Budynek stanowi łącznik pomiędzy dawną tkanką miasta, przywołującą klimat eleganckich przedwojennych kurortów, a modernistycznymi ośrodkami wczasowymi z okresu PRL.
Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.
Znamy 47 finalistów konkursu Życie w Architekturze! Znamy już 47 finalistów VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje powstałe w latach 2013-2014, które walczyć będą o uznanie internautów w plebiscycie na Ulubieńca Polski i pretendować do nagród głównych. Już za tydzień poznamy 15 finalistów konkursu.
Budynek mieszkalny przy szczecińskiej starówce Obszar, na którym zaplanowano obiekt objęty jest ochroną konserwatorską. Inwestor zorganizował więc konkurs na najlepszą koncepcję. Ostatecznie do realizacji wybrał projekt biura DEDECO.
Centrum Aktywizacji Społecznej pod Poznaniem Dawny Dom Nauczyciela Akademickiego UAM w Koziegłowach zostanie zaadaptowany na wielofunkcyjne centrum według koncepcji melon.group
Apartamentowiec Dune w Mielnie: początek nowej inwestycji na polskim wybrzeżu W czerwcu 2013 zakończyła się realizacja apartamentowca Dune w Mielnie. To pierwszy etap nowej inwestycji, która zmienić ma trwale część bałtyckiego wybrzeża