Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Płaskowicki i Partnerzy
Płaskowicki i Partnerzy
Płaskowicki i Partnerzy
Architekci
ul. Wąchocka 1I
03-934 Warszawa
tel. 22 7888845
fax 22 7888845
e-mail: biuro@pparchitekci.pl
www.pparchitekci.pl

Studio Płaskowicki i Partnerzy, założone w 2000 roku przez Piotra Płaskowickiego (WA PW, dyplom 1995), specjalizuje się w budynkach użyteczności publicznej. Wiele ich realizacji powstało na warszawskim osiedlu mieszkaniowym Targówek, m.in. kryta pływalnia sportowo-rehabilitacyjna przy ul. Balkonowej (2007), modernizacja znajdującej się obok niej szkoły podstawowej czy przedszkole modułowe przy ul. Hieronima (2009). Architekci są także autorami projektów aquaparków powstających w Radomiu i Koszalinie.

Piotr Płaskowicki

Piotr Płaskowicki

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie projektu Płaskowicki & Partnerzy Dobiega końca budowa Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie według konkursowego projektu biura Płaskowicki & Partnerzy z 2011 roku. Nowa placówka na Łasztowni ma zostać oddana do użytku już w przyszłym roku [ZDJĘCIA Z BUDOWY].
Fasada Roku 2019: znamy zwycięzców Po raz trzynasty rozstrzygnięto konkursu Fasada Roku na najlepsze elewacje wykończone w technologii Baumit. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla pięciu realizacji, które teraz będą reprezentowały Polską na arenie międzynarodowej.
Fasada Roku 2017: wyniki konkursu Znamy wyniki organizowanego przez firmę Baumit od 11 lat konkursu, mającego wyłonić najlepsze elewacje w pięciu kategoriach. Patronat nad wydarzeniem objęła "Architektura-murator".
O historii Muzeum II Wojny Światowej Tomasz Żylski Historia powstania Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pełna jest dramatycznych zwrotów. Po blisko dekadzie przygotowań wystawa główna jest już gotowa, jednak o przyszłości placówki zdecyduje w najbliższym czasie Naczelny Sąd Administracyjny. O kontrowersjach wokół konkursu architektonicznego na projekt muzeum, okolicznościach powołania instytucji oraz politycznego sporu, jaki towarzyszy otwarciu budynku dla publiczności pisze Tomasz Żylski
Projekt Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu I nagrodę w konkursie na projekt Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu otrzymała pracownia Piw-Paw Architekci. Autorzy zaproponowali wzniesienie reprezentacyjnego gmachu o gęstych, wertykalnych podziałach elewacji.
Architektura Poznania. Szkoła muzyczna projektu Piotr Płaskowicki & Partnerzy Nowa siedziba Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu powstanie według projektu pracowni architektonicznej Piotr Płaskowicki & Partnerzy. Jednorodna bryła budynku nawiązuje do kahonu – drewnianego instrumentu perkusyjnego
XX Mistrzostw Architektów w Narciarstwie Alpejskim - relacja W dniach 11-13 marca 2011 roku stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej przeistoczył się w arenę zmagań dziewięćdziesięciu architektów z całej Polski, którzy walczyli o zwycięstwo w ramach XX Mistrzostw Architektów w Narciarstwie Alpejskim