Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Robert Majkut
Robert Majkut
Robert Majkut
Design
ul. Puławska 39/85
02-508 Warszawa
tel. 22 5588230
fax 22 5588231
e-mail:studio@design.pl
www.design.pl
www.robertmajkut.com

Design, który tworzy miejsce – to motto studia Robert Majkut Design, istniejącego od 1996 roku. Firma znana jest z kompleksowego podejścia do kreowania wizerunku nowych marek czy miejsc, obejmującego zarówno architekturę wnętrz, jak i elementy identyfikacji wizualnej. Charakterystyczna cecha realizacji RMD to indywidualne przetwarzanie nowych trendów w designie traktowanych z dystansem i humorem. Najlepszym przykładem są punkty doradztwa finansowego Open Finance, placówki Noble Banku czy Alior Banku , Centrum Bankowości Prywatnej PKO BP. Projektuje również wnętrza kin wielosalowych, m.in. Multikino Złote Tarasy w Warszawie. Tego typu projekty realizuje również w Moskwie i Chinach. Robert Majkut znany jest jako designer, kulturoznawca, architekt wnętrz, artysta. Zaczynał od sztuki i projektowania graficznego by rozwinąć się do dużych form wnętrzarskich i projektowania przedmiotów o unikalnych, charakterystycznych formach. Charakterystyczne miękkie linie, kompleksowość rozwiązań, często odważne korzystanie z nowoczesnych rozwiązań multimedialnych a przy tym skondensowana inność projektów uczyniły go jednym z najbardziej cenionych polskich designerów w Polsce i na Świecie. Rozszerzył ostatnio swoje doświadczenia o projekty scenograficzne i baletowe np. do Hamleta w Teatrze Wielkim. Opracował wielokrotnie nagradzane głośniki do kina domowego Proton (producent Tonsil), projektuje i produkuje unikalne meble i lampy pod własną marką. Poza tym projektant i producent jednego z najbardziej oryginalnych fortepianów na świecie – Whaletone.

Robert Majkut

Robert Majkut

Jak mógł wyglądać pawilon Polski na EXPO 2025 w Osace: koncepcje konkursowe Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał pawilon Polski na EXPO 2025 w Osace ani kto go ostatecznie zaprojektuje. Tymczasem prezentujemy wybrane koncepcje nadesłane na ubiegłoroczny konkurs zorganizowany przez SARP i Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wśród tegorocznych licytacji m.in. spacer po targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, projekt domu do 150 m², który przygotuje Pracownia nad Wartą czy wizyta w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w Unikato.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Design Forum: spotkanie z berlińską pracownią Deadline Architects Tegorocznym targom Warsaw Home & Contract 2021 towarzyszy bogaty program dyskusji. 30 października gośćmi Design Forum będą m.in. Matthew Griffin i Britta Jürgens z berlińskiego biura Deadline Architects, Ivan Blasi, koordynator EU Mies Award oraz jedna z jurorek bieżącej edycji konkursu Mies van der Rohe Award: Francesca Ferguson.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Wnętrze Roku SAW: najlepsze realizacje według Stowarzyszenia Architektów Wnętrz Znamy wyniki konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie zrealizowane w latach 2015-2018. Jury oceniało realizacje w dwóch kategoriach: wnętrze publiczne i mieszkalne.
Design Forum na Warsaw Home 2019 Projektanci Karim Rashid, Jaime Beriestain, Richard Hutten i redaktor Dezeen Marcus Fairs  to tylko niektórzy prelegenci tegorocznego Design Forum na Warsaw Home 2019. Publikujemy program Design Forum 2019.
Wnętrze Roku SAW – konkurs na najlepsze realizacje 2015-2018 przedłużony Jeszcze do 16 września można nadsyłać zgłoszenia na konkurs najlepszych projektów wnętrzarskich zrealizowanych w latach 2015-2018. Pula nagród wynosi 100 000 zł!
"Świadome projektowanie". Spotkanie dla architektów Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu OKK! design odbędzie się pod hasłem "Świadome projektowanie". Do udziału zaproszeni są dizajnerzy, architekci i architekci wnętrz.