Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Studio EL Edward Lach
Studio EL Edward Lach
Studio EL
Pracownia Projektowo-Realizacyjna
Edward Lach
al. Wiśniowa 23
53-137 Wrocław
tel. 71 3371550
fax 71 3371639
e-mail: info@studioel.pl
www.studioel.pl

Edward Lach, który w 1994 roku założył wrocławskie Studio EL, należy do pokolenia polskich architektów zdobywających doświadczenie zawodowe na kontraktach w krajach Bliskiego Wschodu. Lach spędził za granicą 15 lat, z czego 12 w Kuwejcie (do 1990 roku). We Wrocławiu zaprojektował kilka ważnych obiektów komercyjnych – hotel Park Plaza nad Odrą czy biurowiec Howell przy ul. Szewskiej. Najbardziej znaną realizacją jego pracowni pozostaje centrum handlowe Galeria Dominikańska we Wrocławiu (2001) o postmodernistycznej architekturze nawiązującej do pobliskich ceglanych kościołów i klasztorów. Studio EL przygotowało też koncepcję urbanistyczną zagospodarowania terenu Centrum Południowego we Wrocławiu (wygrane konkursy: 1990, 2006).

Edward Lach

Edward Lach

Z cyklu Galeria Jednego Projektu: Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie Tym razem wybierzemy się do liczącej dziś blisko pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców Nysy, będącej przez kilka wieków stolicą zasobnego Księstwa Nyskiego. Tu w cieniu gotyckiej kolegiaty powstanie zaprojektowana przez Studio EL z Wrocławia (laureata konkursu w 2008 roku) Gminna Biblioteka Publiczna.
CSW w Toruniu Centrum Sztuki Współczesnej wpisuje się w nurt kształtowania obiektów muzealnych. Widoczny jest w nim silny wpływ myśli minimalistycznej we współczesnej architekturze.