Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Szaroszyk & Rycerski
Szaroszyk & Rycerski
Szaroszyk & Rycerski
Architekci sp. z o.o.
kontakt: ul. Wiolinowa 2a
02-785 Warszawa
tel. 22 6442199
fax 22 6442199
e-mail: biuro@szaroszyk.com.pl
www.szaroszyk.com.pl

Jan Rycerski i Piotr Szaroszyk (studia na WA PW) współpracują ze sobą od 1994 roku. Ich projekty często określane są jako powściągliwe, racjonalne, uporządkowane i dopasowane do miejskiej tkanki. W 2007 roku pracownia Szaroszyk & Rycerski Architekci otrzymała II nagrodę w międzynarodowym konkursie na gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; wielokrotnie nagradzany był Cmentarz Południowy m.st. Warszawy (1999); tytuł najlepszej realizacji sześciolecia w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nadano willi przy ul. Zuga w Warszawie (1996, współpraca Janusz Kaczorek). Większość realizacji powstała w Warszawie, architekci zaprojektowali tu hotel Sheraton (1996), zadaszenia przejść podziemnych przy Dworcu Centralnym (1999), przebudowali zabytkową fabrykę w Wilanowie na klub fitness i spa (2009), stworzyli apartamentowiec Asia Pacific, „owijający się” wokół pałacyku mieszczącego Muzeum Azji i Pacyfiku (2011). Poza opracowaniami architektonicznymi, w biurze powstają też projekty mebli, aranżacje wnętrz i zieleni.

Jan Rycerski

Jan Rycerski

Piotr Szaroszyk

Piotr Szaroszyk

Przemiany na Woli – Warszawski Dziki Zachód 2005-2015 Dziki Zachód, zlokalizowana w pobliżu centrum stolicy część Woli, to obecnie największy plac budowy w Polsce. Prezentujemy ważniejsze inwestycje ostatniego dziesięciolecia oraz te, które są nadal w planach.
Przebudowa dawnej bożnicy żydowskiej na siedzibę Rady Miasta Białystok. Wyniki konkursu architektonicznego Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt przebudowy dawnej bożnicy żydowskiej na siedzibę Rady Miasta Białymstoku. Zwycięska koncepcja pracowni Atelier Zetta zakłada m.in. odtworzenie historycznego detalu dawnej synagogi oraz włączenie jej w czterokondygnacyjny, transparentny budynek uzupełniający pierzeję ulicy.
Jak mogło wyglądać Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie? Wyniki konkursu architektonicznego z 2007 roku W konkursie na projekt siedziby Muzeum Sztuki  Nowoczesnej rozstrzygniętym w 2007 roku I nagrodę otrzymał szwajcarski architekt Christian Kerez. Wśród 109 nadesłanych prac znalazły się m.in. koncepcje tak znanych twórców współczesnej architektury jak Zaha Hadid, Zvi Hecker, Snøhetta, polskich pracowni K. Ingarden, J. Ewý – Architekci czy Szaroszyk & Rycerski Architekci. Przypominamy nagrodzone i wyróżnione prace