Architektura MuratorFilmy7 architektów o projektowaniu w zglobalizowanym świecie

7 architektów o projektowaniu w zglobalizowanym świecie

W Coca-Coli najlepsze jest to, że jest taka sama na całym świecie... w przypadku architektury, to byłaby katastrofa - mówi Louis Becker z pracowni Henning Larsen. W najnowszym filmie opublikowanym przez Louisiana Channel, siedmiu architektów opowiada o strategiach projektowania w zglobalizowanym świecie.

Louisiana Channel to prowadzona przez duńskie muzeum sztuki nowoczesnej strona internetowa, gdzie prezentowane są filmy z wypowiedziami współczesnych artystów, pisarzy, muzyków i architektów. Dotychczas ukazały się wywiady z takimi projektantami jak Bjarke Ingels, Peter Zumthor, Norman Foster, Diebedo Francis Kere czy Jean Nouvel. Najnowszy film to wybór wypowiedzi siedmiu architektów, którzy dzielą się opiniami na temat projektowania w zglobalizowanym świecie, pracy z kontekstem, historią i kulturą zarówno lokalnie, jak i miejscach bardzo odległych.

Tagi:
Obrazki Dariusza Kozłowskiego Krakowski oddział StowarzyszeniaArchitektów Polskich zaprasza na wystawę rysunków profesora Dariusza Kozłowskiego. Ekspozycję pt. „Obrazki” można oglądać do 26 maja.
Podsumowanie akcji Architekci grają dla WOŚP Zakończyła się organizowana przez „Architecture Snob” piąta edycja akcji Architekci grają dla WOŚP. W 2023 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 72 tysiące złotych!
W wieku 98 lat zmarł Witold Cęckiewicz Nie żyje nestor krakowskiej architektury Witold Cęckiewicz, laureat Honorowej Nagrody SARP, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, hotelu Cracovia czy pomników na Polach Grunwaldu i w obozie Płaszów.
Nie żyje Krzysztof Chwalibóg W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Chwalibóg, architekt, inicjator powołania Polskiej Rady Architektury, a następnie jej przewodniczący, współdyrektor programu pracy UIA Architektura dla wszystkich, autor i współautor wielu publikacji, a także projektu Polskiej Polityki Architektonicznej.
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.