Innowacyjne dachy Ruukki

Ruukki jest producentem kompletnego systemu dachowego opartego na blachach łączonych na rąbek stojący Ruukki Classic™, który umożliwia łatwe i szybkie ułożenie pokrycia bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi.

Classic_IMG_8951 (Copy)

To wysokiej jakości pokrycie składa się z prefabrykowanych paneli, które mają specjalnie ukształtowane krawędzie, umożliwiające łączenie na zatrzask, co przypomina tradycyjny rąbek stojący. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe i szybkie ułożenie pokrycia bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Fabrycznie wykonane nowatorskie podgięcie krawędzi startowej panelu pozwala na połączenie z pasem nadrynnowym bez użycia wkrętów, a także umożliwia ruchy termiczne blachy pod wpływem temperatury. Blacha jest wykonana z najwyższej jakości stali obustronnie cynkowanej ogniowo, a powierzchnia zabezpieczona powłoką, która zapewnia trwałość koloru i utrudnia osadzanie się zabrudzeń.

System rynnowy SIBA stanowi uzupełnienie każdego pokrycia dachowego. Jest oferowany w różnych rozmiarach, w zależności od wielkości połaci: od 100/75 do 150/120 mm (możliwe są też modyfikacje wymiarów). W jego skład wchodzą wszystkie elementy potrzebne do wykonania odwodnienia dachu. Każdy z nich wyprodukowany jest z wysokiej jakości blachy ocynkowanej o grubości 0,6 mm, zabezpieczonej obustronnie powłoką Hard Coat Glossy. System rynnowy jest dostępny w ośmiu najpopularniejszych kolorach, które łatwo dopasować do pokrycia.

Tagi:
Funkcjonalność w architekturze według Ruukki. PREZENTACJA Przedstawiona w Gdańsku prezentacji firmy Ruukki autorstwa Arkadiusza Krześniaka i Tomasza Golczyńskiego. Zaprezentowano nowoczesne zastosowania stali w elewacjach i dachach oraz efektywność energetyczną przywołanych rozwiązań.
Projekt z Polski nagrodzony w konkursie na centrum logistyczne Świętego Mikołaja 243 projekty z 59 krajów walczyły o nagrodę w konkursie na projekt centrum logistycznego Świętego Mikołaja. Nagrodę finansową oraz możliwość odbycia stażu w pracowni architektonicznej Snøhetta otrzymał zespół z Rumunii. Wśród finalistów znalazł się projekt Urszuli Chomiak i Pawła Potemkowskiego z Polski.
Energooszczędny pawilon EXPO Ruukki. Wyniki konkursu architektonicznego Zakończył się studencki konkurs architektoniczny na projekt energooszczędnego pawilonu wystawowego, ogłoszony w 2013 roku przez firmę Ruukki i Politechnikę Warszawską