Architektura MuratorKonkursyAntalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie

Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie

Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.

Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie
Projekt „Youse city mural” Marion Delage, współzałożycielki firmy dekoracyjnej Parégrine, nagroda ex-aequo w kategorii Office Antalis Interior Design Award

Organizatorem konkursu była firma Antalis, wiodący europejski dystrybutor papierów, rozwiązań opakowaniowych i komunikacji wizualnej. Uczestnicy mogli zgłaszać prace w jednej lub kilku z pięciu kategorii: hotel/restauracja, handel detaliczny, biuro, dom i budynek publiczny. Warunkiem zgłoszenia jest wykorzystanie w projekcie co najmniej jednego produktu z katalogu Antalis Visual Communication.

W 7-osobowym jury znaleźli się: Fernand Benmouffek, design director w firmie Accor, Graeme Richardson-Locke, technical support manager Fespa, Paula Caramasu, EMEA marketing manager z HP, Christophe Burckart, country manager France & Monaco z IWG Group, Karin Schmitz, business development director Peclers, Yann Mignot, design director associate Saguez Partners oraz Agnes Lafarge, international marketing manager visual communication z Antalis. Do tegorocznej edycji konkursu Antalis Interior Design Award architekci i projektanci wnętrz, agencje i szkoły projektowe z 24 krajów zgłosili aż 535 prac!

Antalis Interior Design Award: Polacy wśród laureatów

W kategorii „Office” jury zdecydowało się przyznać dwie równorzędne nagrody. Jedna z nich trafiła do firmy Zachart Studio, specjalizującej się w produkcji neonów i reklam przestrzennych. Doceniono ich projekt aranżacji pomieszczeń biurowych w kompleksie Alchemia Gdańsk, w którym wykorzystano tapetę Coala wallpaper WallDesign NW Canvas.  W tej samej kategorii nagrodzono również projekt „Youse city mural” Marion Delage, współzałożycielki firmy dekoracyjnej Parégrine z Francji. Drugą polską firmą wyróżnioną w konkursie Antalis Interior Design Award jest pracownia RB Architects. Biuro nagrodzono za aranżację wnętrz mieszkania Skyline, w którym wykorzystano laminaty architektoniczne Di-Noc Antalis.

Spośród innych prac nagrodzonych w drugiej edycji konkursu organizowanego przez Antalis uwagę zwraca projekt studia Exhibit Group, które z propozycją kampanii reklamowej Back to School dla marki odzieżowej Zadig & Voltaire zwyciężyo w kategorii „Retail”. Uwagę jurorów przykuł też projekt restauracji Fred's Kitchen w Amsterdamie, nagrodzony w kategorii „Hospitality”.  Jego autorka, Loes Kok z pracowni Bull Creative wykorzystawła tapetę Coala Antalis do stworzenia wielkiego „muralu” we wnętrzu. Produkty z tej samej serii zastosowała także Andrea Böjtös z Triform Neon Kft. Jej projekt wnętrza pracowni rezonansu magnetycznego w Budapeszcie nagrodzono w kategorii „Public Recognition”. W kategorii „Public Building” zwyciężył z kolei Francisco Rubio Ordás z projektem dla szpitala dziecięcego im. Dzieciątka Jezus w Madrycie.

Wszystkie prace można zobaczyć na stronie www.antalisinteriordesignaward.com/pl.