Architektura MuratorKonkursyArchitizer A+ Popular Choice Award dla Domu Kwadrantowego KWK Promes

Architizer A+ Popular Choice Award dla Domu Kwadrantowego KWK Promes

Dom Kwadrantowy projektu KWK Promes Roberta Koniecznego zwyciężył w konkursie amerykańskiego portalu architektonicznego Architizer.com w kategorii domów jednorodzinnych XL.

Dom Kwadrantowy
Widok z lotu ptaka. Fragment Domu Kwadrantowego podąża za słońcem; Fot. Jarosław Syrek

Dom Kwadrantowy projektu KWK Promes zdobył nagrodę Architizer A+ Popular Choice Award, pokonując w internetowym głosowaniu pięć innych realizacji w swojej kategorii. Dodatkowo otrzymał też specjalne wyróżnienie, przyznawane przez jury, w którego skład weszli w tym roku m.in. krytyk architektury Paul Goldberger, Evan Sharp, współzałożyciel Pinteresta oraz artysta Olafur Eliasson.

Konkurs organizowany jest przez amerykański portal internetowy Architizer. Aby wziąć w nim udział, należy uiścić opłatę w wysokości ok. 250 USD, ale zgłoszenia ocenia najpierw ponad 400 ekspertów z całego świata. Projekty rywalizują w 115 kategoriach, obejmujących nie tylko budynki i projekty, ale też innowacyjne materiały i produkty. W tym roku nadesłano ponad 5000 zgłoszeń z ponad 100 krajów, a w internetowym plebiscycie oddano ponad 400 tys. głosów.

Czytaj też: Dom po Drodze projektu KWK Promes |

To nie pierwszy polski obiekt wyróżniony w ten sposób. W 2013 roku nagrodę internautów w kategorii obiektów kultury zdobył Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, zaprojektowany przez architektów z biura Ingarden & Ewý Architekci. Więcej o Domu Kwadrantowym przeczytasz w "A-m" 04/2019.

Pracownia APA Wojciechowski wyróżniona w Architizer A+Firm Awards! Pracownia APA Wojciechowski otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii Best in Europe w ramach międzynarodowej nagrody A+Firm Awards przyznawanej przez portal Architizer. To jedyny taki program na świecie stworzony specjalnie w celu wyróżniania biur o różnej wielkości, lokalizacji oraz specjalizacji. Polskie biuro wyróżniono spośród ponad 400 zgłoszeń z 50 krajów.
Polacy z nagrodą w konkursie Architizer A+Awards 2020! Ponad 500 ekspertów z całego świata oceniających zgłoszenia, przeszło 100 kategorii i tylko jeden projekt z Polski. Koncepcja nowego centrum Dąbrowy Górniczej pod nazwą Fabryka Pełna Życia autorstwa biura Analog Piotra Śmierzewskiego zwyciężyła w plebiscycie internetowym Architizer A+Awards 2020.
Nagroda Architizer A+ Popular Choice Award dla projektu Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, zaprojektowany przez architektów z biura  Ingarden & Ewý Architekci zwyciężył w internetowym głosowaniu w konkursie amerykańskiego portalu architektonicznego Architizer.com w kategorii obiektów kultury:  teatrów i centrów sztuki performatywnej