Architektura MuratorKonkursyCalamity Atelier – sztuka w górach

Calamity Atelier – sztuka w górach

Platforma Young Architects Competitions organizuje konkurs na projekt rewitalizacji parku sztuki w górach włoskiego Trentino.

Calamity Atelier – sztuka w górach
L’alveare – praca autorstwa Daniele Salvalai w Arte Stella, fot. Giacomo Bianchi/Arte Sella

Górski park Arte Sella powstał w 1986 roku jako rodzaj eksperymentu, w którym grupa przyjaciół postanowiła połączyć sztukę współczesną z naturą. Do realizacji inspirowanych przyrodą i historią miejsca prac zapraszani byli artyści, głównie z zagranicy. Znajdują się tu dzieła tak znanych twórców i architektów, jak Kitagawara, Michele De Lucchi i Kengo Kuma. Aktualnie zniszczony w październiku 2018 roku przez nawałnicę park wymaga rewitalizacji. Zadaniem uczestników konkursu Calamity Atelier jest zaprojektowanie sieci pracowni i specjalnych konstrukcji, w tym audytorium-warsztatu i muzeum zaginionych prac, które ponownie przyciągną do Arte Sella zarówno artystów, jak i zwiedzających. Do udziału zaproszeni są studenci, architekci, projektanci oraz artyści, jednak wymogiem jest, by zgłaszający się zespół miał w swoim składzie przynajmniej jedną osobę w wieku od 18 do 35 lat. W jury zasiadają: Sou Fujimoto, Kongjian Yu, Patrick Lüth, Michele De Lucchi, Marco Imperadori, Flavio Carli i Emanuele Montibeller. Pula nagród wynosi 15 tys. euro.
Termin rejestracji: 17 lutego 2019
Termin zgłoszeń: 20 lutego 2019
www.youngarchitectscompetitions.com

Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Miasto postpandemiczne. Jak powinny wyglądać samowystarczalne jednostki miejskie po pandemii? Xiong'an ma być pierwszym miastem postpandemicznym. To urbanistyczna odpowiedź m.in. na obecny światowy kryzys związany z pandemią COVID-19.
Ocean w transformacji Zamierzony na trzy lata projekt artystyczno-badawczy Territorial Agency: Oceans in Transformation mówi o wpływie ludzkiej działalności na życie oceanów, mórz i rzek naszej Planety.
Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Gminy powalczą o tytuł Eco-Miasta Samorządy są siłą napędową wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. W obliczu wyzwań, jakie stwarza globalny kryzys ekologiczny, rusza nowa edycja konkursu Eco–Miasto organizowanego przez ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik „Teraz Środowisko”. Zgłoszenia można wysyłać do końca stycznia 2020 roku.