Architektura MuratorKonkursyCentrum Komunikacyjne wraz z systemem informacji dla pasażerów w Kielcach

Centrum Komunikacyjne wraz z systemem informacji dla pasażerów w Kielcach

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji przebudowy, rozbudowy i modernizacji dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 16 września.

Celem konkursu jest wypracowanie optymalnych rozwiązań dla podniesienia walorów funkcjonalnych, przestrzennych, ekonomicznych i ekologicznych kieleckiego dworca przy zachowaniu jego niepowtarzalnej formy i schematu funkcjonalnego.

Terminy:

do 16 września 2016, do godz. 20.00 - składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
do 6 grudnia 2016 do godz. 20. 00 - składanie prac konkursowych
19 grudnia 2016 - ogłoszenie wyników konkursu, otwarcie wystawy i dyskusja pokonkursowa

Nagrody:

I nagroda – 30 000 zł + zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki do wykonania szczegółowego opracowania pracy konkursowej
II nagroda – 20 000 zł
III nagroda – 10 000 zł
2 wyróżnienia po 5 000 zł

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie SARP Oddział Kielce.

Dworzec autobusowy Autorzy przebudowy nie zdecydowali się na maksymalną ochronę oryginalnych elementów dworca i pełen powrót do jego pierwotnych walorów czy też niezrealizowanych założeń. Zrezygnowali również z kształtowania nowych elementów w sposób dający iluzję, iż pochodzą z czasów, gdy obiekt powstawał.
Dworzec autobusowy w Kielcach: fotospacer po zmodernizowanym obiekcie Dobiega końca modernizacja dworca autobusowego w Kielcach według konkursowego projektu pracowni Kamiński Bojarowicz Architekci. Zobaczcie, jak ikona Kielc prezentuje się tuż przed otwarciem.
Dworzec autobusowy w Kielcach Najtrudniejszym wyzwaniem podczas przebudowy historycznego dworca autobusowego w Kielcach było zachowanie oryginalnej sylwetki budynku przy jednoczesnym dostosowaniu do współczesnych wymogów funkcjonalno-technicznych – piszą Marcin Kamiński i Bartosz Bojarowicz.
Przebudowa Teatru Żeromskiego w Kielcach – rozmowa ze Szczepanem Wrońskim i Moniką Lemańską z WXCA Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzyma środki z funduszy norweskich na długo wyczekiwaną przebudowę swojej siedziby. O wyzwaniach związanych z modernizacją historycznego budynku, współpracy z użytkownikami i konserwatorem oraz projektowaniu z wykorzystaniem technologii BIM rozmawiamy ze współautorami koncepcji, Szczepanem Wrońskim i Moniką Lemańską z biura WXCA.
Dialog techniczny: Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach Główny Urząd Miar ogłosił „Dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach”. Termin składania zgłoszeń upływa 18.06.2019r.
1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne Kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnej edycji warsztatów 1M3. Tym razem uczestnicy odkrywać będą potencjał wikliny. Rejestracja tylko do 1 maja!