Architektura MuratorKonkursyCLIMATE CHANGE Travel Grants 2020

CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020

Berlińskie studio architektoniczne GRAFT we współpracy z niemiecką polityk Marianne Birthler ogłosiło konkurs o dwa granty na podróż studialną lub badania dotyczące zmian klimatu i ich konsekwencji dla środowiska zbudowanego.

CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020
fot. Viviana Catros/serwis prasowy GRAFT

Jako architekci ponosimy szczególną odpowiedzialność za redukcję emisji CO2 w przemyśle budowlanym, który obecnie odpowiada za 40 procent całej emisji CO2. Musimy przemyśleć planowanie i samo budowanie, w taki sposób, by nie przyczyniały się do niebezpiecznie wzrastającego ocieplenia klimatu. Mamy świadomość, że jest to problem globalny, więc celem grantów jest wsparcie projektów, które zadziałają ponad narodowymi granicami w poszukiwaniu rozwiązań dla zjawisk powodowanych przez zmianę klimatu – wyjaśniają ideę przedsięwzięcia jego twórcy. Każdy z grantów dotowany jest kwotą 3 tys. euro. Konkurs otwarty jest dla studentów, absolwentów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich dwóch lat oraz słuchaczy studiów doktoranckich. Nadesłane propozycje oceni komisja w składzie: Marianne Birthler, dyrektor Deutsches Architekturmuseum Peter Cachola Schmal oraz trzech założycieli studia GRAFT: Lars Krückeberg, Wolfram Putz i Thomas Willemeit. Ważnym kryterium oceny będą proponowane środki realizacji założeń zawartych w nadesłanych zgłoszeniach postrzegane z perspektywy interdyscyplinarnej. Szczególnie mile widziane są projekty opierające się na współpracy i analizie problemu zmian klimatycznych w kontekście społeczno-politycznym. Możliwe są zgłoszenia grupowe, jednak wszyscy członkowie zespołu muszą spełniać opisane wyżej warunki uczestnictwa. Dotowane grantem prace powinny zostać ukończone do grudnia 2020 roku.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29 lutego
www.graftlab.com/fellowship

Tagi:
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.
Polski pojazd elektryczny: zaprojektuj nowe nadwozie dla Triggo. Konkurs na projekt polskiego pojazdu elektrycznego Firma Triggo ogłasza konkurs na projekt nadwozia nowego polskiego pojazdu elektrycznego. Organizatorzy czekają między innymi na koncepcje Triggo w wersjach cabrio, cargo bądź kombi.
Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.
Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.
Pomnik Bitwy Warszawskiej: konkurs architektoniczny Władze stolicy ogłosiły konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na projekt pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Wyboru laureata dokona 20-osobowe jury, w którego skład weszli m.in. architekci, historycy i artyści, a także przedstawiciele rządu i władz miasta. Składanie wniosków do 31 grudnia.
Gminy powalczą o tytuł Eco-Miasta Samorządy są siłą napędową wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. W obliczu wyzwań, jakie stwarza globalny kryzys ekologiczny, rusza nowa edycja konkursu Eco–Miasto organizowanego przez ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik „Teraz Środowisko”. Zgłoszenia można wysyłać do końca stycznia 2020 roku.