Architektura MuratorKonkursyCLIMATE CHANGE Travel Grants 2020

CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020

Berlińskie studio architektoniczne GRAFT we współpracy z niemiecką polityk Marianne Birthler ogłosiło konkurs o dwa granty na podróż studialną lub badania dotyczące zmian klimatu i ich konsekwencji dla środowiska zbudowanego.

CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020
fot. Viviana Catros/serwis prasowy GRAFT

Jako architekci ponosimy szczególną odpowiedzialność za redukcję emisji CO2 w przemyśle budowlanym, który obecnie odpowiada za 40 procent całej emisji CO2. Musimy przemyśleć planowanie i samo budowanie, w taki sposób, by nie przyczyniały się do niebezpiecznie wzrastającego ocieplenia klimatu. Mamy świadomość, że jest to problem globalny, więc celem grantów jest wsparcie projektów, które zadziałają ponad narodowymi granicami w poszukiwaniu rozwiązań dla zjawisk powodowanych przez zmianę klimatu – wyjaśniają ideę przedsięwzięcia jego twórcy. Każdy z grantów dotowany jest kwotą 3 tys. euro. Konkurs otwarty jest dla studentów, absolwentów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich dwóch lat oraz słuchaczy studiów doktoranckich. Nadesłane propozycje oceni komisja w składzie: Marianne Birthler, dyrektor Deutsches Architekturmuseum Peter Cachola Schmal oraz trzech założycieli studia GRAFT: Lars Krückeberg, Wolfram Putz i Thomas Willemeit. Ważnym kryterium oceny będą proponowane środki realizacji założeń zawartych w nadesłanych zgłoszeniach postrzegane z perspektywy interdyscyplinarnej. Szczególnie mile widziane są projekty opierające się na współpracy i analizie problemu zmian klimatycznych w kontekście społeczno-politycznym. Możliwe są zgłoszenia grupowe, jednak wszyscy członkowie zespołu muszą spełniać opisane wyżej warunki uczestnictwa. Dotowane grantem prace powinny zostać ukończone do grudnia 2020 roku.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29 lutego
www.graftlab.com/fellowship

Tagi:
Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.