Architektura MuratorKonkursyA Design Award. Konkurs dla projektantów

A Design Award. Konkurs dla projektantów

W międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez włoskie muzeum udział brać mogą architekci i dizajnerzy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września

Golden Moon/ Pawilon Złoty Księżyc, Hong Kong. Projekt: Laboratory For Explorative Architecture & Design Ltd. Fot. materiały prasowe Adesign Award 2012
Golden Moon/ Pawilon Złoty Księżyc, Hong Kong. Projekt: Laboratory For Explorative Architecture & Design Ltd. Fot. materiały prasowe Adesign Award 2012

A Design Competition to międzynarodowy konkurs dla projektantów działających na różnych polach, od architektury po grafikę.  Konkurs organizowany jest przez utworzone w 2010 roku w Como, na pograniczu włosko-szwajcarskim muzeum dizajnu. MOOD – Museum of Outstanding Design.
Prace konkursowe zgłaszać można w 100 kategoriach, m.in. „meble i sprzęty gospodarstwa domowego”, „opakowania”, „przedmioty dla zwierząt domowych”, „meble miejskie”...

O nagrodę w dziedzinie architektury rywalizować mogą prace koncepcyjne, projekty zrealizowane i czekające na realizację. Jury konkursu brać ma pod uwagę m.in. innowacyjność projektu, jego walory społeczne, wpływ na środowisko. Architecture, Building and Structure Design Award przyznawana jest budynkom zgłaszanym w podkategoriach związanych z funkcją budynku (m.in. obiekty przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, rolnicze) lub jego formą (modułowe, wysokie). Organizatorzy A Design Competition podkreślają, że na konkurs nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące obiektów militarnych.
Zgłoszenie pracy na wiąże się z wniesieniem opłaty konkursowej; stawka zmienia się w zależności od liczby zgłoszonych projektów i terminu rejestracji. Szczegółowe informacje na temat opłat dostępne są na stronie konkursowej pod adresem www.adesignaward.com/fees.html

Nagroda, wręczana laureatom konkursu jest przykładem zastosowania nowych technologii we współczesnym wzornictwie. Obiekt wykonany został ze stali nierdzewnej metodą druku 3D. Włoska pracownia OMC Design Studios  zaprojektowała nagrodę jako niewielki przedmiot, kojarzący się bardziej z pracą jubilera, niż tradycyjną statuetką.

Więcej informacji: www.adesignaward.com
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: finaliści Jury 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 18 realizacji i wydarzeń. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 27 maja.
Michał Spólnik i Marcin Kitala z nagrodą w konkursie eVolo Skyscraper 2022 W międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2022 po raz kolejny doceniono zespół z Polski. Za koncepcję wieżowca New Spring oferującego ekologiczne uprawy Michał Spólnik i Marcin Kitala zdobyli trzecią nagrodę.
Wyniki konkursu na projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny Poznaliśmy wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego we wsi Góra Świętej Anny. Zwyciężyło wrocławskie biuro P2PA, proponując usytuowanie nowych przestrzeni częściowo pod ziemią, częściowo w prostopadłościennych bryłach wkomponowanych w krajobraz.
Sześcioro studentów z Polski w finale Saint-Gobain Architecture Students Contest Finał Saint-Gobain Architecture Students Contest po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Nasz kraj reprezentować będą trzy dwuosobowe zespoły studentów z Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej.