Architektura MuratorKonkursyDomy Grupy Wyszehradzkiej. Zgłoszenia

Domy Grupy Wyszehradzkiej. Zgłoszenia

V4 FAMILY HOUSES. Domy jednorodzinne w krajach Grupy Wyszehradzkiej to podróżująca wystawa organizowana przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich. Zgłoszenia mogą nadsyłać również polscy architekci.

Domy Grupy Wyszehradzkiej. Zgłoszenia
Dom w Świerklańcu projektu Jojko+Nawrocki Architekci zaprezentowany podczas V4 FAMILY HOUSES 2016, fot. Michał Jędrzejowski/serwis prasowy

W tej edycji wystawy każdy z krajów V4 wybiera cztery domy jednorodzinne ukończone w latach 2018 i 2019. Wyboru prezentowanych obiektów dokonują organizacje architektów poszczególnych państw. Domy na wystawie pokazują zarówno talent architekta, jak i moc sprawczą właściciela, nie tylko w kategoriach finansowych, lecz również z punktu widzenia kultury. A zatem możemy powiedzieć, że V4 FAMILY HOUSES to projekt zawierający w sobie sukces - architekta, ale i zwykłego odbiorcy. Poszukujemy korzeni (na przykład architektury ludowej czy wernakularnej) oraz odpowiedzi na ważne dziś pytania, takie jak zrównoważony rozwój i ochrona dziedzictwa – piszą organizatorzy ekspozycji. Stowarzyszenie Architektów Polskich bierze udział w przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, czyli od roku 2008, a kolejne odsłony wystawy można oglądać również w Polsce.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 września 2019
www.sarp.warszawa.pl/wystawa-domy-jednorodzinne-w-krajach-grupy-wyszehradzkiej/

Dom stodoła: nieustający trend w architekturze. Najpiękniejsze domy stodoły w Polsce Dom stodoła cieszy się nieustającą popularnością. Tak zwane modern barn przywołują marzenia o prostym życiu na wsi, blisko natury i tradycji, oferując jednocześnie nowoczesną i komfortową przestrzeń do mieszkania. Prezentujemy kilka przykładów zrealizowanych ostatnio w Polsce domów w stylu nowoczesnej stodoły.
Kulturalny dom na czas pandemii Specjalne wydanie Culture.pl poświęcone jest domom: od sztuki powstałej w mieszkaniach artystów, przez filmowe retrospekcje po przegląd pojawiających się najczęściej w polskim krajobrazie form budynków jednorodzinnych.
Domy Sąsiedzkie pod Warszawą projektu pracowni exexe Zespół czterech domów w zabudowie bliźniaczej to najnowszy projekt warszawskiej pracowni exexe prowadzonej przez Ligię Krajewską i Jakuba Pstrasia.
Dom Kereta na liście Iconic Houses Warszawski Dom Kereta został wpisany na światową listę, na której znajdują się najlepsze, warte zwiedzenia dwudziestowieczne i współczesne domy.
Najlepsze domy jednorodzinne 2018 W „A-m” rzadko publikujemy domy. Nie dlatego, że ich nie cenimy. Po prostu z setek projektów staramy się wybierać jedynie te, które wnoszą coś nowego do dyskursu o zabudowie jednorodzinnej w naszym kraju. Prezentujemy najlepsze polskie domy 2018.
Najlepsze domy Grupy Wyszehradzkiej 2018 Krakowski oddział SARP zaprasza na kolejną edycję wystawy prezentującej najciekawsze domy jednorodzinne krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wernisaż 10 stycznia 2019 roku.