Architektura MuratorKonkursyEkologia, architektura i literatura. Zgłoszenia

Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia

Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.

Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia

Czy architektura zrównoważona to pawilony handlowe zasilane energią słoneczną? Konstrukcje z morskich kontenerów? Budynki modułowe? A może takie z samonaprawiającego się biobetonu? Dążenie do bardziej ekologicznych technologii i bardziej zrównoważonych metod budownictwa od dziesięcioleci są głównymi zagadnieniami architektury i projektowania. Powstało wiele inspirujących i innowacyjnych pomysłów, choć z początku mogły się one wydawać nieco dziwne. Architekci, start-upy, inwestorzy, przedsiębiorcy, firmy technologiczne i dizajnerzy są pionierami, ogarniającymi w sposób holistyczny te nowe idee. Czy masz coś do powiedzenia na temat architektury zrównoważonej? - pytają organizatorzy konkursu z portalu Bee Breeders. Prowadzony we współpracy z wydawnictwem Archhive Books, jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a teksty laureatów zostaną opublikowane w przyszłym roku w książce What is Sustainable Architecture? Zwycięzcy otrzymają również nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 1000 EUR. I miejsce - 600 EUR, II miejsce - 300 EUR, III miejsce - 100 EUR.
Termin rejestracji: 11 listopada 2020 (wczesna rejestracja: 16 września 2020)
Opłaty rejestracyjne: od 20 do 30 EUR
Termin nadsyłania tekstów: 14 grudnia 2020
https://beebreeders.com/architecturecompetitions/sustainablearchitectureessay/

Miasto postpandemiczne. Jak powinny wyglądać samowystarczalne jednostki miejskie po pandemii? Xiong'an ma być pierwszym miastem postpandemicznym. To urbanistyczna odpowiedź m.in. na obecny światowy kryzys związany z pandemią COVID-19.
Ocean w transformacji Zamierzony na trzy lata projekt artystyczno-badawczy Territorial Agency: Oceans in Transformation mówi o wpływie ludzkiej działalności na życie oceanów, mórz i rzek naszej Planety.
Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Gminy powalczą o tytuł Eco-Miasta Samorządy są siłą napędową wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. W obliczu wyzwań, jakie stwarza globalny kryzys ekologiczny, rusza nowa edycja konkursu Eco–Miasto organizowanego przez ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik „Teraz Środowisko”. Zgłoszenia można wysyłać do końca stycznia 2020 roku.
Architektura protestu Extinction Rebellion Moduły ze sklejki pozwalają na samodzielne i szybkie zmontowanie siedzisk, scen czy wież podczas protestów ulicznych. Skrzynie opracowano na podstawie projektu „U-Build” stworzonego przez Studio Bark ze wschodniego Londynu i wykorzystano już podczas jednej z demonstracji klimatycznych.