Architektura MuratorKonkursyEkologia, architektura i literatura. Zgłoszenia

Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia

Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.

Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia

Czy architektura zrównoważona to pawilony handlowe zasilane energią słoneczną? Konstrukcje z morskich kontenerów? Budynki modułowe? A może takie z samonaprawiającego się biobetonu? Dążenie do bardziej ekologicznych technologii i bardziej zrównoważonych metod budownictwa od dziesięcioleci są głównymi zagadnieniami architektury i projektowania. Powstało wiele inspirujących i innowacyjnych pomysłów, choć z początku mogły się one wydawać nieco dziwne. Architekci, start-upy, inwestorzy, przedsiębiorcy, firmy technologiczne i dizajnerzy są pionierami, ogarniającymi w sposób holistyczny te nowe idee. Czy masz coś do powiedzenia na temat architektury zrównoważonej? - pytają organizatorzy konkursu z portalu Bee Breeders. Prowadzony we współpracy z wydawnictwem Archhive Books, jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a teksty laureatów zostaną opublikowane w przyszłym roku w książce What is Sustainable Architecture? Zwycięzcy otrzymają również nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 1000 EUR. I miejsce - 600 EUR, II miejsce - 300 EUR, III miejsce - 100 EUR.
Termin rejestracji: 11 listopada 2020 (wczesna rejestracja: 16 września 2020)
Opłaty rejestracyjne: od 20 do 30 EUR
Termin nadsyłania tekstów: 14 grudnia 2020
https://beebreeders.com/architecturecompetitions/sustainablearchitectureessay/

Zabytki Dolnego Śląska. Renowacja w stylu eko Po raz trzeci rozstrzygnięty został polsko-niemiecki konkurs Zabytek – nie zapomnij! Denkmal – denk mal dran! Ma on podkreślać znaczenie Dolnego Śląska jako europejskiej, wspólnej przestrzeni kulturowej oraz przyczyniać się do zrozumienia relacji między zrównoważonym rozwojem i dziedzictwem.
Ekoasfalt made in Poland Politechnika Gdańska i spółka LOTOS Asfalt podpisały umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie projektu „Ekologiczne asfalty”. Jego celem jest stworzenie innowacyjnej nawierzchni, która przyczyni się do redukcji zanieczyszczeń powietrza w polskich miastach.
Zielony Göteborg. Wirtualna podróż studyjna W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią Göteborg zaprasza w wirtualną podróż studyjną po swoich innowacyjnych ekologicznych budynkach.
Miasto postpandemiczne. Jak powinny wyglądać samowystarczalne jednostki miejskie po pandemii? Xiong'an ma być pierwszym miastem postpandemicznym. To urbanistyczna odpowiedź m.in. na obecny światowy kryzys związany z pandemią COVID-19.
Ocean w transformacji Zamierzony na trzy lata projekt artystyczno-badawczy Territorial Agency: Oceans in Transformation mówi o wpływie ludzkiej działalności na życie oceanów, mórz i rzek naszej Planety.
Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.